22.07.2024
Телеканал NTD

У Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 років

У Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 років

Що малювали на стінах давньоримські діти в Помпеях, дізналися археологи. Вони знайшли стіну із зображеннями гладіаторів,..

Дата завантаження: 2024-06-22

video

Що малювали на стінах давньоримські діти в Помпеях, дізналися археологи. Вони знайшли стіну із зображеннями гладіаторів, мисливців та борців. Малюнки зроблені вугіллям.

Перш ніж робити висновки про авторів малюнків, археологи проконсультувалися із психологами з Неаполітанського університету.

[Габріель Цухтрігель, директор археологічного комплексу «Помпеї»]:

«Ці малюнки зробили маленькі діти віком шести–семи років. Про це свідчать людські постаті, схожі на головоногих молюсків. Ноги та руки в них ростуть прямо з голови».

Так малюють і сучасні діти. На думку археологів, малюнки зробила або одна дитина, або кілька.

[Габріель Цухтрігель, директор археологічного комплексу «Помпеї»]:

«Але це ще не все. Один із них приклав до стіни руку й вугіллям обвів її контури».

На малюнках зображений бій гладіаторів, змагання борців, люди, які грають у м’яч, а також мисливці, які переслідують тварин, можливо, кабанів. Експерти вважають, що малі художники були свідками таких сцен.

У розкопаній будівлі також знайшли фрески. На одній зображено дитину в одязі з капюшоном. Можливо, це син господарів. Біля входу в дім виявили два скелети — чоловіка та жінки. Вони загинули під час виверження Везувію.

Це лихо сталося в 79 році. Виверження знищило Помпеї, Геркуланум, Оплонтіс та вілли Стабій. У Помпеях — у будинках та на вулицях — загинуло приблизно 2000 осіб. Але точну кількість жертв визначити складно. За межами міста досі знаходять останки тих, хто намагався врятуватися.

 
Коротке посилання на цю сторінку:

У Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 роківРоботи, дрони та штучний інтелект: у Марокко проходить технологічний ярмарокБетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущіМетелики, бджоли та жуки: у Німеччині починається сезон підрахунку комахІталійський гуманоїд дебютував у СШАШотландія: нова технологія для очищення водиНайбільший у світі телескоп установлять на краю пустелі АтакамаУ Великій Британії вуличні шафи переробляють на зарядні станції для електромобілівУ Нідерландах тестуватимуть вакуумний поїзд HyperloopВ Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зон

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: