21.03.2024
Телеканал NTD

Руїни давньоримської пральні виявили під час будівельних робіт поруч із Ватиканом

Руїни давньоримської пральні виявили під час будівельних робіт поруч із Ватиканом

Давньоримську пральню з мозаїчною підлогою виявили за кілька кроків від Ватикану, у самому центрі Рима. Об'єкт..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Давньоримську пральню з мозаїчною підлогою виявили за кілька кроків від Ватикану, у самому центрі Рима. Об’єкт виявили, коли будували підземний пішохідний перехід, який планують відкрити наступного року до ювілею Ватикану.

Раніше в цьому районі була резиденція імператора. Будівельники розкопали коридор з кімнатами обабіч.

[Алессіо де Крістофоро, археолог]:

«Через цей район проходили дуже важливі дороги. Перші ділянки стародавніх Віа Тріумфаліс та Віа Корнелія. Уздовж розташовувалися гробниці аристократів. Потім ішли вілли — великі аристократичні маєтки».

Археологи кажуть, що будівлю ще в давнину переобладнали під фулоніку — тобто пральню, що досить незвичайно.

[Алессіо де Крістофоро, археолог]:

«Цю фулоніку датують приблизно кінцем II століття та першою половиною III століття. Пральня є досить дивним феноменом для Рима. Зазвичай такі трансформації відбувалися пізніше, тож для нас це цікаве відкриття».

У кімнатах збереглися поглиблення, у яких прали одяг. Причому давні римляни використовували для цього сечу — аміак добре відбілює речі. Фулони — працівники пральні — топтали одяг ногами, а потім виполіскували його у воді з глиною, щоб відіпрати жир.

Руїни давньоримської будівлі дістануть і розмістять в іншому місці, щоби будівельники могли працювати далі.

[Алессіо де Крістофоро, археолог]:

«Залишки пральні розберуть та зберуть наново на території замку Святого Ангела. Тобто розмістять дуже близько від місця, де їх знайшли. Руїни дослідять та оцінять їх історичне значення. Потім їх додадуть до ширшої музейної колекції».

Окрім залишків будівлі, археологи ще знайшли уламки давньоримської кераміки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Руїни давньоримської пральні виявили під час будівельних робіт поруч із ВатиканомЕкіпаж МКС поділився враженнями від перебування на орбіті ЗемліІмператорські пінгвіни під загрозою: льоду дедалі меншеСкам’янілість доісторичної гігантської саламандри знайшли в НамібіїСкелет віком 6800 років знайшли в БаваріїВ Аргентині розробили замінники дерев для жвавих міських зонГреко-іллірійський шолом віком 2500 років знайшли в ХорватіїРоботи, дрони та штучний інтелект: у Марокко проходить технологічний ярмарокЦілий «ліс метеликів» із Танзанії оселився в тропічній оранжереї в ІталіїУ США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: