21.03.2024
Телеканал NTD

Нешкідливе пальне з повітря та води випробовують на болідах «Формули-1»

Нешкідливе пальне з повітря та води випробовують на болідах «Формули-1»

Напевно, кожен шанувальник спорткарів знає, що це Lamborghini Huracan Sterrato («ламборгіні уракан стеррато»). Але навряд чи..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Напевно, кожен шанувальник спорткарів знає, що це Lamborghini Huracan Sterrato («ламборгіні уракан стеррато»). Але навряд чи комусь спаде на думку, що він працює на пальному з повітря та води. Називається воно Zero Petroleum.

Технологію одержання нешкідливого пального розробила британська компанія. Учені кажуть, що воно краще за бензин і дизель. Щоб його отримати, крім води та повітря, треба електроенергія.

[Нілай Шах, головний науковий співробітник компанії-розробника]:

«Й ось тут відбувається справжнє диво. Ми вже маємо водень та оксид вуглецю. Вони надходять у цей реактор, що складається з кількох трубок із каталізаторами. Туди потрапляє водень та оксид вуглецю, а знизу виходить наше цільове пальне».

Цього року компанія оголосила про партнерство з однією з команд «Формули-1». До 2030-го всі перегонові боліди повинні відмовитися від викопного пального.

[Педді Лоу, засновник компанії-розробника]:

«Важливість “Формули-1” у тому, що вона стане однією з платформ, на якій випробують нові види пального. “Формула-1” відома у світі як піонер нових технологій та нових ідей. А в результаті вона допомагає запровадити це на масовий ринок. Так буде й із пальним».

Нове пальне тестує учасник змагань «Формули-1».

[Чжоу Гуаньюй, автоперегонник]:

«Я хочу бути впевненим, що за такої системи ми матимемо таку ж енергетичну віддачу, як у нинішніх автомобілів “Формули-1”. Ми не хочемо знижувати потужність двигуна. <…> Тому нам треба переконатися, що все буде майже таким самим. Ми зважаємо на світові тенденції, але не хочемо міняти ДНК автоспорту чи “Формули-1″».

Наразі синтетичне пальне роблять на експериментальному заводі. Компанії ще треба буде перейти на масштабніше виробництво. Зі слів її фахівців, пальне з води та повітря підійде для авто, літаків та іншого транспорту.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нешкідливе пальне з повітря та води випробовують на болідах «Формули-1»Дрони розкидають насіння над Косовом, щоб відновити лісиАртефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в АнгліїНовий тест зможе передбачати хворобу Паркінсона до появи симптомівНовий вид прудких динозаврів відкрили в АргентиніКомахоподібний робот вивчатиме печери МарсаУ Помпеях на стінах будівлі знайшли дитячі малюнки віком 2000 роківДослідниця на каяку допомагає контролювати здоров’я канадських річокУ США розробили додатковий великий палець рукиЯк вітаються слони

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: