Цілий ліс екзотичних метеликів з’явився в тропічній оранжереї в італійському місті Тренто. Тут відтворено природу Танзанійського національного парку Удзунгва-Маунтінс. Метелики теж родом із тих місць. Їх поселили в оранжереї, щоб нагадати про важливість біорізноманіття.
Проєкт «Ліс метеликів» розпочав місцевий Музей науки.
[Мауро Гоббі, ентомолог]:
«Комахи загалом відіграють фундаментальну роль у правильному функціонуванні екосистем. Більш як 50 % живих організмів на планеті — це комахи, які виконують різні ролі: одні їдять рослинність, інші запилюють рослини, є й такі, що сприяють розкладанню органіки».
Метелики також запилюють рослини, що важливо для сільського господарства. До того ж вони є їжею для птахів та інших мешканців лісу. Але вирубування дерев ставить під загрозу існування метеликів та інших комах. А це порушує баланс у природі.
[Ліза Анджеліні, директор оранжереї]:
«Наша мета — ліпше вчитися, ліпше розуміти те, що відбувається. Тому вирубування лісів та соціальні проблеми впливають на збереження природи й тварин. Також ми ведемо моніторинг і намагаємося зробити внесок у проєкти, які допоможуть розв’язати проблеми, пов’язані з біорізноманіттям».
У горах Удзунгва є щонайменше 2500 видів рослин, понад 120 видів ссавців та тисячі видів безхребетних. Там також мешкає понад 40 унікальних видів метеликів. Заповідник Удзунгва-Маунтінс навіть називають «Галапагосами Африки».
У 2006 році Музей науки, що в Тренто, відкрив Центр екологічного моніторингу «Удзунгва» в Танзанії. Італійські вчені проводять там дослідження та підтримують роботу національного парку.
У тропічній оранжереї у Тренто висаджено понад 200 видів рослин. Тут також мешкає 13 видів тварин. Багато з них — зі Східної гірської дуги, що розташована на територіях Кенії і Танзанії. Площа оранжереї — 600 квадратних метрів.
Коротке посилання на цю сторінку: