Це ErgoCub. Робота створив Італійський технологічний інститут.
Його дебют у США відбувся у Вашингтоні в посольстві Італії.
Під час цієї демонстрації роботом дистанційно керував оператор. Однак у гуманоїда також можна вбудувати штучний інтелект.
[Джорджі Метта, науковий директор інституту]:
«Рухами робота, його балансуванням, ходьбою, завданнями, які він виконує, можна керувати автономно за допомогою методів штучного інтелекту. Нині ця галузь швидко розвивається. І ми, звичайно, теж ідемо в цьому напрямку, бо хочемо, щоб робот був повністю автономним».
Проєкт фінансувало Італійське управління компенсацій працівникам. Його мета — допомагати фабричним робітникам у всіляких ситуаціях.
[Джорджі Метта, науковий директор інституту]:
«Ми тестуємо роботів, таких як цей, в аеропортах, де є засоби оброблення багажу. Тож це один зі сценаріїв, які ми розглядаємо. Також його можна використовувати на складах, куди поміщають усілякі товари».
Також гуманоїд стане в пригоді у віддаленому моніторингу. Ним можна керувати автономно. Це своєрідна система віртуальної реальності. Тобто оператор може бачити все, на що дивиться робот, і керувати ним на великій відстані.
Так, уже проводили випробування, коли оператор був в італійській Генуї, а робот — у Лондоні. Також ним керували з Італії, коли сам гуманоїд був у Японії.
Як очікують, ця функція стане в пригоді в тих випадках, коли людина не зможе бути на робочому місці через проблеми зі здоров’ям. Тоді вона зможе з’явитися на роботі у вигляді робота.
Коротке посилання на цю сторінку: