Довгі черги, переповнені сміттєві кошики та зіпсовані туалети. Не таке очікуєш побачити в країні, яка славиться чистотою і порядком. Тим більше — на Фудзі, священній для японців горі та об’єкті Світової спадщини ЮНЕСКО.
Однак через надмірний наплив туристів ситуація тут саме така. Коли країна знову відкрила кордони після пандемії коронавірусу, сюди ринув потік іноземних відвідувачів.
[Масатаке Ідзумі, місцевий чиновник]:
«Багато хто відвідує гору Фудзі, і ми це цінуємо. Але це призводить до надмірного напливу, проблем із вивезенням сміття, з туалетами. Ситуація критична».
Гору внесли до списку ЮНЕСКО 10 років тому. Тоді ж Японію закликали обмежити кількість відвідувачів. Проте статус лише додав Фудзі популярності. Відтоді туристів дедалі більшало.
Цього літа велику станцію, що біля підніжжя гори, відвідало коло чотирьох мільйонів гостей. Це вдвічі більше, ніж 10 років тому.
Влада каже, що вживатиме радикальних заходів.
[Масатаке Ідзумі, місцевий чиновник]:
«Головна проблема надмірного напливу в тому, що до п’ятої станції на горі можна легко дістатися машиною. Це означає, що нам слід контролювати цей маршрут. Проте траса Субару –- це дорога до Яманасі, яку важко регулювати. Потрібно вжити рішучих заходів і замінити трасу гірською залізницею».
Також серед туристів виник тренд зустрічати на Фудзі світанок. Через це стали значно частіше викликати рятувальників. Лише цього року сталося 60 таких інцидентів.
Уряд уважає, що, якщо не вжити заходів, то туристи розчаруються в цьому напрямку й більше не захочуть відвідувати найзнаменитішу гору Японії.
Коротке посилання на цю сторінку: