Ці морські жителі — це акулячі скати. Їхнє тіло витягнуте й не плоске, як у звичайних скатів, тому вони своїм виглядом нагадують акул.
Цей вид перебуває на межі вимирання. Однак його досі можна легально виловлювати, продавати й уживати в їжу.
Але нині його намагаються врятувати тут, у морському центрі американського штату Джорджія.
Ці три скати народилися на рибній фермі на Тайвані минулого літа. Це сталося після того, як самиця акулячого ската випадково потрапила до рибальських сітей.
[Кріс Коко, працівник морського центру]:
«Останні кілька років ми бачили попит на їхні гострі шипи. Іноді їх ловлять заради плавників, з яких готують суп. А ще їхні колючі шипи, так званий гребінь, який іде вздовж спини й навколо очних яблук, використовують для виготовлення амулетів, намиста та вставок у персні».
Акулячі скати живуть в Індо-Західній частині Тихого океану, а ще у водах коло Східної Африки, Папуа Нової Гвінеї, Японії та Австралії.
[Кріс Коко, працівник морського центру]:
«Щоб цих тварин не продали ресторанам і вони не стали морепродуктами, ми купили їх і привезли сюди для розведення. Вони тут як посли всіх рідкісних видів океану. На них можна подивитися. У майбутньому їх залучать до програми розведення».
Учені кажуть, що кількість акулячих скатів у дикій природі не встигає відновлюватися через рибальство.
[Кріс Коко, працівник морського центру]:
«Приплоду доволі малі, а швидкість вилову значно перевищує швидкість природного відтворення».
Це буде 10-річна дослідницька програма. Її проводитимуть спільно з Національним Тайванським океанічним університетом і Тайванським науково-дослідним інститутом рибальства.
Коротке посилання на цю сторінку: