Ціни на хліб у Єгипті зросли вчетверо. Причиною стало скасування частини державних субсидій. Жителі Каїра скаржаться, що виживати стало ще важче.
[Гамаль Ахмед, житель Єгипту]:
«Ми більше не можемо терпіти підвищення цін. Треба ще сплачувати рахунки за газ, електрику та воду. Ціни зростають».
Єгипет імпортує пшеницю. Останніми місяцями рахунки на зернові зростали. Як наслідок, з 1 червня ціни на невеликі коржики зросли вперше за кілька десятиліть.
[Гамаль Ахмед, житель Єгипту]:
«Якщо ви вважаєте, що п’ять коржів — це багато, зробіть доступною рибу та м’ясо, і тоді ми їстимемо менше хліба. Дехто лягає спати, не повечерявши, а в когось на обід тільки хліб».
Держава, як і раніше, виділяє субсидії на хліб. Однак коржі тепер коштують не 5, а 20 піастрів. Якщо перевести на долари, це мізерна ціна. Але для багатьох єгиптян вона відчутна.
У Єгипті живе 106 мільйонів осіб. І для більшості жителів країни хліб — основний харчовий продукт.
Коло двох третин населення отримує субсидії на хліб, розмір яких залежить від доходу й включає допомогу розміром п’ять коржів на день.
[Мохамед Абдельазіз, житель Єгипту]:
«З огляду на розмір коржів на ринку п’ятьох штук недосить навіть дитині. Одного вистачає на два бутерброди, на два укуси. Цього замало навіть дитині, а що вже казати про дорослих, яким треба працювати».
Експерти кажуть, що тепер середньостатистичній сім’ї доведеться за місяць витрачати не 60, а 120 фунтів на хліб. Це менш як три долари. Водночас мінімальна щомісячна зарплата становить 6000 фунтів. Це близько 125 доларів.
[Тімоті Кальдас, заст. директора Інституту Тахрір з близькосхідної політики]:
«120 фунтів — це не дрібниці для людей, які живуть у злиднях у Єгипті. Я не знаю, чи поліпшить це загальну картину з погляду базової інфляції, але для бідних сімей це буде суттєвим ударом».
Ціна на хліб була стабільною з 80-х років минулого століття, попри неодноразові хвилі жорсткої економії. Спроба змінити систему субсидій у 1977 році спричинила заворушення.
Коротке посилання на цю сторінку: