21.03.2024
Телеканал NTD

Прем’єр Гаїті відвідав найбільшу лікарню Порт-о-Пренса, яку відбили в бандитів

Прем'єр Гаїті відвідав найбільшу лікарню Порт-о-Пренса, яку відбили в бандитів

Цей район у Порт-о-Пренсі ще недавно контролювали банди. Нині озброєна гаїтянська поліція прочісує місцевість, щоб гарантувати..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Цей район у Порт-о-Пренсі ще недавно контролювали банди. Нині озброєна гаїтянська поліція прочісує місцевість, щоб гарантувати безпеку прем’єр-міністра Гаррі Коніля. Він прибув сюди оглянути звільнену від бандитів лікарню. Вона найбільша в Порт-о-Пренсі.

[Гаррі Коніль, прем’єр-міністр Гаїті]:

«Дуже важливо відновити контроль над лікарнею. У будь-якій країні світу лікарні не стають зонами бойових дій, конфліктів та конфронтації. Хворі приходять сюди по медичну допомогу. Вони вже в тяжкому становищі й приходять лікуватися. Лікарня не повинна бути зоною воєнних дій. Ми з цим не погодимося».

Лікарня потрапила під контроль озброєних угруповань понад п’ять місяців тому й відтоді не працює. Стіни будівлі зрешечені кулями, шибки вибиті, а всередині розруха.

Лікарню та прилеглу територію звільнили від бандитів 7 липня. Гаїтянська поліція провела операцію незабаром після того, як до країни прибули силовики з Кенії. Вони очолять багатонаціональну збройну місію, створення якої схвалила ООН. Завдання іноземних правоохоронців — допомогти гаїтянським колегам боротися з бандами.

У Гаїті вже багато років діють озброєні угруповання. Ситуація в країні погіршилася після того, як у липні 2021 року вбили президента Жовенеля Моїза. А в лютому цього року банди ще більше активізувалися. Під їх контролем опинилося майже 90% Порт-о-Пренса.

Через заворушення та насильство в столиці закрилося багато лікарень та клінік. І так слабка система охорони здоров’я занурилася в ще більшу кризу. Людей із серйозними хворобами дедалі більше, а ресурсів для їх лікування бракує. Водночас у сезони дощів завжди зростає кількість пацієнтів з інфекційними захворюваннями.
Коротке посилання на цю сторінку:

Прем’єр Гаїті відвідав найбільшу лікарню Порт-о-Пренса, яку відбили в бандитівНа грецькому острові Лесбос створили кладовище для емігрантівУ Гонконгу запроваджують заборону на одноразовий пластиковий посудСкандал із зараженою кров’ю: Ріші Сунак назвав це «ганьбою для країни»Як харчові відходи допомагають фермерам у ДубаїЯк реагують кіпріоти на погрози «Хезболли»Боснійський хлопчик — єдиний учень у своїй школіУ Китаї дедалі частіше влаштовують дорогі собачі весілляЄвропа потерпає від виснажливої спекиПарк з’явиться на естакаді в центрі Токіо

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: