Півтора мільярда доларів на гумдопомогу Судану пообіцяли виділити міжнародні донори. В ООН заявляють, що це половина необхідної суми. Сама міжнародна організація має намір негайно виділити на невідкладні потреби 22 мільйони доларів.
У середині квітня в Судані виник збройний конфлікт між збройними силами та воєнізованою організацією Сили швидкого реагування. Раніше ця організація підкорялася уряду й мала влитися в армію. Але щодо інтеграції виникли розбіжності, які переросли в бойові дії.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш каже, що загинули сотні мирних жителів, тисячі поранено. Кількість убитих і постраждалих зростає. У Дарфурі та Хартумі ситуація катастрофічна. Уже понад два мільйони людей мусило втекти.
[Антоніу Гутерреш, Генеральний секретар ООН]:
«До цього конфлікту в Судані вже була гуманітарна криза. Наразі це переросло в катастрофу, яка зачепила понад половину жителів країни. На гуманітарних працівників учиняють смертоносні напади, крадуть гуманітарне майно, тому надавати допомогу стало небезпечніше та складніше».
І все ж у квітні й травні ООН та її партнери надали гуманітарну допомогу майже двом мільйонам осіб. Але зараз в самому лише Дарфурі її потребує п’ять із половиною мільйонів жителів.
[Фолькер Тюрк, Верховний комісар ООН з прав людини]:
«Це криза в галузі прав людини та гуманітарна криза. Вона розвивається загрозливо швидко, у руйнівних масштабах і зі складністю, раніше небаченою в Судані. Щодня дуже страждають діти, понад 13 мільйонів людей у всій країні потребують негайної гуманітарної допомоги».
ООН закликає до припинення вогню.
2019 року владу в Судані захопила військова хунта. Відтоді країною керували і військові, і цивільні. 2021-го стався новий держпереворот, і вся влада перейшла до армії. Пізніше почався процес створення перехідної цивільної влади. Він зупинився цієї весни через суперечності між армією та Силами швидкого реагування.
Коротке посилання на цю сторінку: