28.09.2024
Телеканал NTD

Коронавірус може зберігатися в повітрі до 3 годин, і на поверхнях — до 3 днів

Коронавірус може зберігатися в повітрі до 3 годин, і на поверхнях — до 3 днів

Украй заразний китайський коронавірус, який уже спричинив пандемію, може мати ще більшу здатність передаватися й бути..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Украй заразний китайський коронавірус, який уже спричинив пандемію, може мати ще більшу здатність передаватися й бути живучішим, ніж уважали раніше.

Нове дослідження вчених показує, що вірус зберігає активність і заразність у крапельках вологи в повітрі до трьох годин, а на деяких поверхнях може виживати до трьох днів.

Науковці Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США відтворили ситуацію, коли заражений пацієнт чіпає всілякі предмети й поверхні вдома чи в лікарні, або ж кашляє на них.

Для цього вони використали пристрій, що розпирскував мікроскопічні крапельки вологи. Такі зазвичай вилітають із носа й рота людини під час кашлю або чхання.

Потім учені перевіряли, як довго коронавірус був заразним на цих поверхнях.

Результати дослідження опублікували в медичному журналі Нової Англії. Вони показують, що на картоні, тобто найпоширенішому пакувальному матеріалі, коронавірус зберігався до 24 годин. А три доби він міг прожити на таких поверхнях, як пластик і нержавіюча сталь.

Національні інститути охорони здоров’я США підтвердили свою рекомендацію щодо заходів безпеки: уникати великого скупчення людей і частіше дезінфікувати предмети й поверхні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Коронавірус може зберігатися в повітрі до 3 годин, і на поверхнях — до 3 днівЩе одного імовірного китайського шпигуна заарештували в НімеччиніУ Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем’єраБіля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентівВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходамиБолгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зониУ центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантівБетон із кави: австралійські науковці знайшли корисне застосування кавовій гущіТисячі угорців знову вийшли на протест проти Віктора ОрбанаЗастосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: