Украй заразний китайський коронавірус, який уже спричинив пандемію, може мати ще більшу здатність передаватися й бути живучішим, ніж уважали раніше.
Нове дослідження вчених показує, що вірус зберігає активність і заразність у крапельках вологи в повітрі до трьох годин, а на деяких поверхнях може виживати до трьох днів.
Науковці Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США відтворили ситуацію, коли заражений пацієнт чіпає всілякі предмети й поверхні вдома чи в лікарні, або ж кашляє на них.
Для цього вони використали пристрій, що розпирскував мікроскопічні крапельки вологи. Такі зазвичай вилітають із носа й рота людини під час кашлю або чхання.
Потім учені перевіряли, як довго коронавірус був заразним на цих поверхнях.
Результати дослідження опублікували в медичному журналі Нової Англії. Вони показують, що на картоні, тобто найпоширенішому пакувальному матеріалі, коронавірус зберігався до 24 годин. А три доби він міг прожити на таких поверхнях, як пластик і нержавіюча сталь.
Національні інститути охорони здоров’я США підтвердили свою рекомендацію щодо заходів безпеки: уникати великого скупчення людей і частіше дезінфікувати предмети й поверхні.
Коротке посилання на цю сторінку: