25.12.2021
Телеканал NTD

Коронавірус може зберігатися в повітрі до 3 годин, і на поверхнях — до 3 днів

Коронавірус може зберігатися в повітрі до 3 годин, і на поверхнях — до 3 днів

Украй заразний китайський коронавірус, який уже спричинив пандемію, може мати ще більшу здатність передаватися й бути..

Дата завантаження: 2021-06-25

video

Украй заразний китайський коронавірус, який уже спричинив пандемію, може мати ще більшу здатність передаватися й бути живучішим, ніж уважали раніше.

Нове дослідження вчених показує, що вірус зберігає активність і заразність у крапельках вологи в повітрі до трьох годин, а на деяких поверхнях може виживати до трьох днів.

Науковці Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США відтворили ситуацію, коли заражений пацієнт чіпає всілякі предмети й поверхні вдома чи в лікарні, або ж кашляє на них.

Для цього вони використали пристрій, що розпирскував мікроскопічні крапельки вологи. Такі зазвичай вилітають із носа й рота людини під час кашлю або чхання.

Потім учені перевіряли, як довго коронавірус був заразним на цих поверхнях.

Результати дослідження опублікували в медичному журналі Нової Англії. Вони показують, що на картоні, тобто найпоширенішому пакувальному матеріалі, коронавірус зберігався до 24 годин. А три доби він міг прожити на таких поверхнях, як пластик і нержавіюча сталь.

Національні інститути охорони здоров’я США підтвердили свою рекомендацію щодо заходів безпеки: уникати великого скупчення людей і частіше дезінфікувати предмети й поверхні.
Коротке посилання на цю сторінку:

Коронавірус може зберігатися в повітрі до 3 годин, і на поверхнях — до 3 днівУ Кабулі вибухнули бензовози — загинуло щонайменше 9 осібВізит китайського чиновника до Туреччини спричинив масові виступи уйгурівЕксполіціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа ФлойдаДесятки загиблих: трагедія на релігійному святі в ІзраїліАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюНеподалік від Шрі-Ланки затонув суховантаж із хімікатами, що загрожує екологічною катастрофою3D-модель Токіо допомагає міському плануванню й запобігає стихійним лихамЄвропарламент проголосував за торговельну угоду з Великою БританієюРідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євро