17.07.2021
Телеканал NTD

Один з лідерів Революції парасольок у Гонконзі вийшов на свободу

Один з лідерів Революції парасольок у Гонконзі вийшов на свободу

Один з лідерів гонконзької Революції парасольок вийшов з в'язниці, відсидівши призначений йому термін ув'язнення. 61-річного Чхан..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Один з лідерів гонконзької Революції парасольок вийшов з в’язниці, відсидівши призначений йому термін ув’язнення. 61-річного Чхан Кхіньманя, колишнього професора соціології, торік звинуватили в попередній змові щодо порушення громадського порядку. Такі звинувачення в Гонконгу й материковому Китаї часто використовують для винесення вироків активістам.

Чхан Кхіньмань був одним з лідерів протестного руху 2014 року. Тоді тисячі жителів блокували вулиці Гонконгу, намагаючись домогтися для регіону чесних і вільних виборів голови адміністрації.

Чхан Кхіньмань каже, що ні про що не шкодує.

[Чхан Кхіньмань, демократичний активіст]:
«Життя у в’язниці було непростим, але я взагалі не жалкую, бо це ціна, яку довелося заплатити за прагнення демократії. Гадаю, за останні кілька місяців жителі Гонконгу ліпше зрозуміли, чому нам довелося вдаватися до громадянської непокори, щоби боротися за свободу».

Під час протестів 2014 року протягом 79 днів активісти блокували багато центральних вулиць регіону, встановлюючи там намети. Люди намагалися домогтися того, щоб громадяни мали можливість обирати голову Гонконгу голосуванням. Поки це робить спеціальна комісія, яка складається з політиків, лояльних до китайської компартії.

Чхан Кхіньмань також висловив підтримку молодим активістам, які сьогодні виходять на протести на вулиці Гонконгу, вимагаючи демократії.

[Чхан Кхіньмань, демократичний активіст]:
«Девізом влади були чесність, відкритість і неупередженість. Чи застосовує зараз влада це гасло? Як можна не розчаруватися в цьому уряді? Ось тому я можу зрозуміти, коли деяка молодь активно діє».

Протести 2014 року назвали Революцією парасольок, бо люди використовували їх, щоб захищатися від кийків і перцевого спрею, якими поліція розганяла демонстрації.
Коротке посилання на цю сторінку:

Один з лідерів Революції парасольок у Гонконзі вийшов на свободуВійськовики М’янми відкрили вогонь під час похорону загиблого протестувальникаПівнічна Корея, імовірно, знову провела випробування балістичних ракетУ Мехіко хоронять загиблих унаслідок обвалення мосту метроЄвропарламент проголосував за торговельну угоду з Великою БританієюВійна проти нової Суперліги: УЄФА обіцяє заборони й дискваліфікаціїДерждепартамент США додав до «чорного списку» двох іранських чиновниківДесятки загиблих: трагедія на релігійному святі в ІзраїліЧлен партії Аун Сан Су Чжі помер в ув’язненніНа Індонезію налетів циклон «Сероя»: близько 100 загиблих