16.07.2024
Телеканал NTD

Макрон тимчасово зупинив виборчу реформу в Новій Каледонії

Макрон тимчасово зупинив виборчу реформу в Новій Каледонії

Президент Франції тимчасово зупинив дію виборчої реформи на заморській території країни — у Новій Каледонії, де..

Дата завантаження: 2024-07-16

video

Президент Франції тимчасово зупинив дію виборчої реформи на заморській території країни — у Новій Каледонії, де раніше спалахнули масштабні протести. Про це він заявив у середу.

[Емманюель Макрон, президент Франції]:

«Щодо законопроєкту про внесення змін до конституції, за який проголосували обидві палати, я вирішив на якийсь час зупинити його дію, бо в нас у цей період не може бути двозначності. Його необхідно призупинити, щоб діалог про відновлення порядку відбувався на повну силу».

У травні законопроєкт спровокував запеклі заворушення на цьому Індо-Тихоокеанському архіпелазі. Під час протестів загинуло щонайменше сім людей.

Виборчий закон мав дозволити голосувати громадянам, які прожили в Новій Каледонії понад десять років. Проти цього виступає корінний народ — канаки. Вони вважають, що в такому разі їхні голоси загубляться.

Проєкт мали ухвалити в парламенті Франції до 30 червня. Проте Макрон тепер не може скликати засідання Національних зборів, оскільки оголосив про їх розпуск після невдалих для його партії виборів до Європарламенту.

З 15 травня в Новій Каледонії діяв режим надзвичайного стану. Франція відправила до своєї заморської території додаткові сили поліції.

Макрон теж приїжджав, намагаючись відновити порядок. Він пообіцяв, що невдовзі почнеться політичний діалог про майбутнє території.

Наприкінці травня уряд Франції оголосив, що відновив порядок у всіх районах столиці. Також до Нової Каледонії знову почали літати комерційні рейси.
Коротке посилання на цю сторінку:

Макрон тимчасово зупинив виборчу реформу в Новій КаледоніїУ Мексиці застрелили жінку-мера невдовзі після обрання першої в країні жінки-президентаСкандал із зараженою кров’ю: Ріші Сунак назвав це «ганьбою для країни»Їдять котів та листя: жителям Судану загрожує голод через війнуГаїті закликає міжнародну спільноту запобігти геноциду в острівній державіПовінь у Вірменії та Грузії: троє загинули та двоє зникли безвістиВибори до Європарламенту: тотальне зрушення праворучЗамах на Дональда Трампа: що вже відомо ФБРНапади на німецьких політиків напередодні виборів почастішалиПоліція: за протестами студентів у США стоять «зовнішні гравці»

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: