04.07.2021
Телеканал NTD

«Зламати кризу»: Естонія провела онлайн-конференцію щодо коронавірусу

«Зламати кризу»: Естонія провела онлайн-конференцію щодо коронавірусу

Понад 860 учасників зібралося онлайн на 48-годинний мозковий штурм. Його організували естонські IT-фахівці та представники уряду...

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Понад 860 учасників зібралося онлайн на 48-годинний мозковий штурм. Його організували естонські IT-фахівці та представники уряду. Мета заходу — знайти ідеї, що допоможуть упоратися з кризою, яку спричинив коронавірус.

До учасників звернулася президент Естонії.

[Керсті Кальюлайд, президент Естонії]:
«20 років ми проводили цифрову трансформацію, і тепер ми — нація, яка її здійснила. Мусимо допомогти один одному подолати кризу, (пов’язану з COVID-19)».

Через заборону на масові зібрання конференція вперше пройшла винятково в мережі. Назвали її «Зламати кризу». Приблизно 30 команд працювало з дому, обговорюючи прототипи апаратів і програмні розробки.

Чимало ідей були пов’язаними з мобільними застосунками. Наприклад, Corona-Tracker використовує дані із сучасних «розумних» годинників, щоби стежити за поширенням коронавірусу.

Ще одна програма допоможе людям у складній ситуації шукати допомогу всередині своїх спільнот. Для цього пропонують реєструватися волонтерами.

[Кай Ісанд, організатор конференції]:
«Я підтримую зусилля спільнот, а також волонтерів, які об’єднуються й допомагають один одному. Це справді дуже приємно бачити».

Серед п’яти проектів-переможців, які отримали по 5000 євро на подальшу роботу, — команда Ventit. Вона придумала просту систему вентиляції легенів.

[Лаур Лаанеметс, представник Ventit]:
«Ми хочемо відкрити це джерело для всіх: надати креслення й коди, щоби кожен у світі міг їх завантажити, а потім інженери зробили такі апарати для місцевих лікарень».

Естонію нерідко називають «європейською кремнієвою долиною». Там виникає найбільше в ЄС технологічних стартапів.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Зламати кризу»: Естонія провела онлайн-конференцію щодо коронавірусу«Це полювання на відьом»: колишнього адвоката Трампа позбавили ліцензіїПісля виверження вулкана ООН евакуює персонал із конголезького міста ГомаКубинці виходять на вулиці й скандують «Геть комунізм»Режим надзвичайної ситуації і порожні трибуни: на Іграх-2020 не буде глядачівСуперпродукт під час пандемії: бізнес нігерійки процвітає завдяки вирощуванню імбируВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівКраїни ЄС домовилися послабити коронавірусні обмеження для туристівВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєНайменша корова у світі живе в Бангладеш