До учасників звернулася президент Естонії.
[Керсті Кальюлайд, президент Естонії]:
«20 років ми проводили цифрову трансформацію, і тепер ми — нація, яка її здійснила. Мусимо допомогти один одному подолати кризу, (пов’язану з COVID-19)».
Через заборону на масові зібрання конференція вперше пройшла винятково в мережі. Назвали її «Зламати кризу». Приблизно 30 команд працювало з дому, обговорюючи прототипи апаратів і програмні розробки.
Чимало ідей були пов’язаними з мобільними застосунками. Наприклад, Corona-Tracker використовує дані із сучасних «розумних» годинників, щоби стежити за поширенням коронавірусу.
Ще одна програма допоможе людям у складній ситуації шукати допомогу всередині своїх спільнот. Для цього пропонують реєструватися волонтерами.
[Кай Ісанд, організатор конференції]:
«Я підтримую зусилля спільнот, а також волонтерів, які об’єднуються й допомагають один одному. Це справді дуже приємно бачити».
Серед п’яти проектів-переможців, які отримали по 5000 євро на подальшу роботу, — команда Ventit. Вона придумала просту систему вентиляції легенів.
[Лаур Лаанеметс, представник Ventit]:
«Ми хочемо відкрити це джерело для всіх: надати креслення й коди, щоби кожен у світі міг їх завантажити, а потім інженери зробили такі апарати для місцевих лікарень».
Естонію нерідко називають «європейською кремнієвою долиною». Там виникає найбільше в ЄС технологічних стартапів.
Коротке посилання на цю сторінку: