01.11.2021
Телеканал NTD

Майк Помпео розкритикував Китай за намір вислати американських журналістів

Майк Помпео розкритикував Китай за намір вислати американських журналістів

Держсекретар США Майк Помпео сказав, що шкодує через рішення Китаю позбавити акредитації ще більше американських журналістів...

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Держсекретар США Майк Помпео сказав, що шкодує через рішення Китаю позбавити акредитації ще більше американських журналістів. Він також висловив сподівання, що Пекін перегляне своє рішення.

[Майк Помпео, держсекретар США]:
«І китайці, і інші люди кажуть, що хочуть знати більше про цю країну, однак її влада й далі вживає заходів, які позбавляють світ можливості дізнатися, що ж насправді там відбувається».

Комуністична влада КНР заявила, що вишле з країни американських журналістів, які працюють на New York Times, Wall Street Journal і Washington Post. Вона також сказала, що китайські підрозділи згаданих вище видань, плюс радіо «Голос Америки» й журнал Time, повинні будуть передавати владі інформацію про своїх співробітників, фінансові справи, діяльність і нерухомість у Китаї.

Усе це, як припускають, стало відповіддю на рішення Держдепартаменту США, який на початку березня класифікував п’ять представництв китайських державних ЗМІ як іноземні місії. Він також зменшив кількість китайського персоналу, який може працювати в таких офісах у Сполучених Штатах Америки. Раніше Білий дім назвав ці ЗМІ, зокрема новинне агентство «Сіньхуа» і China Global Television Network, органами масштабної пропаганди китайської компартії.

[Майк Помпео, держсекретар США]:
«Люди, яких ми виявили кілька тижнів тому, не були представниками ЗМІ, які діють у нашій країні вільно. Вони були співробітниками пропагандистських органів Китаю. Тому, відповідно до американських законів, ці ЗМІ визначили як іноземні місії».

Майк Помпео також сказав, що Китай піддає цензурі всі новини про коронавірус, і що світ занадто пізно дізнався про те, що відбувається в країні.

[Майк Помпео, держсекретар США]:
«Ми знаємо, що першим про уханський вірус дізнався китайський уряд. На ньому лежала відповідальність підняти прапор і попередити, що в них є проблема, вона особлива й становить велику загрозу. Але минуло неприпустимо багато часу, перш ніж світ дізнався про ризик, який був усередині Китаю».

Варто зазначити, що багато експертів також сумніваються в правдивості повідомлень офіційних ЗМІ КНР про те, що епідемія коронавірусу в Китаї вже під контролем і йде на спад. На їхню думку, влада таким чином хоче, з одного боку, показати перевагу партії, яка нібито змогла перемогти епідемію, а з другого, змусити китайців вийти на роботу, щоб врятувати економіку, яка занепадає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Майк Помпео розкритикував Китай за намір вислати американських журналістівКубинці розводять голубів, щоб не почуватися замкненими під час пандеміїЗвіт МАГАТЕ: обсяги збагаченого урану в Ірані в 16 разів перевищують лімітЧетверо загиблих: пожежі в Туреччині підбираються до готелів і житлових будинківКубинські майстри створюють макети авто й поїздів із будь-яких доступних матеріалівАфриканка народила дев’ятеро близнюківКруїзні лайнери повертаються до Чорногорії після 16 місяців застоюСенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинкиЗнайти COVID по запаху: як навчають британських собак-шукачівАварія на канатній дорозі в Італії: 14 людей загинуло, одна дитина серйозно постраждала