08.01.2021
Телеканал NTD

Гватемала хоче обмежити кількість мігрантів, що прибувають зі США

Гватемала хоче обмежити кількість мігрантів, що прибувають зі США

США в межах угоди про третю країну й далі відправляють мігрантів із Гондурасу й Сальвадору до..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

США в межах угоди про третю країну й далі відправляють мігрантів із Гондурасу й Сальвадору до Гватемали. Сторони почали виконувати домовленості торік у листопаді, і тепер Вашингтон прагне розширити програму.

Однак уряд Гватемали хоче обмежити кількість центральноамериканських мігрантів, що прибувають зі США. Він пояснює це невеликою пропускною здатністю, до того ж у країні лише один центр для біженців.

[Гільєрмо Діас, директор міграційної служби Гватемали]:
«Ми оцінюємо (ситуацію). Це не означає, що в цей критичний час США раптом не зможуть відправляти мігрантів, бо тоді це призведе до проблем. Річ у тім, що ті, хто хоче повернутися до своєї країни, не можуть цього зробити, бо кордон закрито. Тому вони залишаються тут».

Угода про безпечну третю країну передбачає, що мігранти, які тікають від воєн і насильства, спочатку мають подати запит про надання притулку у Гватемалі, а вже потім звертатися до влади США.

За допомогою цієї угоди Дональд Трамп прагнув зменшити потік нелегальних мігрантів до країни. З листопада США відправили до Гватемали 789 осіб, зокрема 311 дітей.

Вашингтон також виділив Гватемалі кошти для допомоги мігрантам, які хочуть повернутися до своєї країни.

Зараз американська та гватемальська влади розробляють чіткі правила реалізації міграційної угоди. Вони вирішать, скільки сімей з дітьми прийме Гватемала, чи впускатиме мігрантів інших національностей, крім гондурасців і сальвадорців, і скільки прохачів притулку зможуть в’їжджати до країни за добу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Гватемала хоче обмежити кількість мігрантів, що прибувають зі СШАПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівУ реанімаціях Бразилії переважно лежать хворі на COVID-19, яким менше ніж 40 роківВідсіч сарані: у Кенії корми й добрива роблять із комахУкраїнцям пропонують відчути ДТП на спеціальному симуляторіЗагибель протестувальників у Колумбії: ЄС закликає сторони до стриманостіТюлені повертаються на північне узбережжя ФранціїТуреччина закривається на повний локдаунПівдень Європи закликає до більшої солідарності щодо проблеми нелегальної міграціїВ Індії 12 днів поспіль виявляють понад 300 тисяч хворих на COVID-19 за добу