США в межах угоди про третю країну й далі відправляють мігрантів із Гондурасу й Сальвадору до Гватемали. Сторони почали виконувати домовленості торік у листопаді, і тепер Вашингтон прагне розширити програму.
Однак уряд Гватемали хоче обмежити кількість центральноамериканських мігрантів, що прибувають зі США. Він пояснює це невеликою пропускною здатністю, до того ж у країні лише один центр для біженців.
[Гільєрмо Діас, директор міграційної служби Гватемали]:
«Ми оцінюємо (ситуацію). Це не означає, що в цей критичний час США раптом не зможуть відправляти мігрантів, бо тоді це призведе до проблем. Річ у тім, що ті, хто хоче повернутися до своєї країни, не можуть цього зробити, бо кордон закрито. Тому вони залишаються тут».
Угода про безпечну третю країну передбачає, що мігранти, які тікають від воєн і насильства, спочатку мають подати запит про надання притулку у Гватемалі, а вже потім звертатися до влади США.
За допомогою цієї угоди Дональд Трамп прагнув зменшити потік нелегальних мігрантів до країни. З листопада США відправили до Гватемали 789 осіб, зокрема 311 дітей.
Вашингтон також виділив Гватемалі кошти для допомоги мігрантам, які хочуть повернутися до своєї країни.
Зараз американська та гватемальська влади розробляють чіткі правила реалізації міграційної угоди. Вони вирішать, скільки сімей з дітьми прийме Гватемала, чи впускатиме мігрантів інших національностей, крім гондурасців і сальвадорців, і скільки прохачів притулку зможуть в’їжджати до країни за добу.
Коротке посилання на цю сторінку: