29.11.2021
Телеканал NTD

Флорентійський стейк перетворили на вуличну їжу

Флорентійський стейк перетворили на вуличну їжу

Знаменитий флорентійський стейк — гордість Тоскани. Його заведено їсти поволі за обіднім столом. Але один ресторан..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Знаменитий флорентійський стейк — гордість Тоскани. Його заведено їсти поволі за обіднім столом. Але один ресторан у Флоренції пропонує вийти за межі умовностей і покуштувати «стейк на ходу». Саме таку назву вигадали цій страві, яку продають навинос.

[Аделе Воцца, власниця ресторану]:
«Ідея «стейка на ходу» виникла кілька років тому, коли ми відпочивали на морі. Ми побачили на березі ятки, які продавали смажену рибу. У ресторані готують м’ясо. То чому б не спробувати й нам?»

Спочатку ідею відклали, але коли виникла пандемія, вона стала актуальнішою. Щоправда, клієнти якийсь час із нововведення сміялися. В Італії кулінарні традиції дуже міцні. Першими почали купувати стейк люди віком 30–40 років.

[Аделе Воцца, власниця ресторану]:
«Типові покупці — це ті, хто має мало часу на обід, але їсти бутерброди не хоче».

«Стейк на ходу» ще популярний серед мандрівців та водіїв туристичних автобусів.

[покупець]:
«Я вибрав «стейк на ходу», бо це зручно. Якщо обідня перерва триває менше ніж годину й не хочеться сидіти в ресторані, можна замовити таку страву і з’їсти її зовні на свіжому повітрі. Це нові враження».

[покупець]:
«Приємно смакувати стейк, гуляючи з друзями чудовою Флоренцією. То навіщо обмежувати себе і їсти, сидячи в ресторані, позбавляючи себе можливості погуляти з друзями?»

Ідею перетворити стейк на вуличну їжу підтримують й інші шеф-кухарі.

[Шейді Хасбун, шеф-кухар]:
«У Помпеях виявили свідчення існування вуличної їжі. Тобто в римських поселеннях продавали вуличну їжу, бо була така потреба. Нині вулична їжа теж стала важливою, але це більше розвага, ніж необхідність».

Флорентійський стейк такий же давній, як і сама Флоренція. Його готують з особливої яловичини — м’яса корів к’янінської породи. Воно смачне й нежирне. Стейк смажать на жару. Причому використовують лише дуб чи оливу, бо ті не димлять і не псують смак.
Коротке посилання на цю сторінку:

Флорентійський стейк перетворили на вуличну їжуСлеклайнер прогулявся над Парижем на висоті 70 метрівІндійці їдуть святкувати Дівалі на гірські курорти11-метровий путівник XIV століття вперше показали в ЄрусалиміЯпонка робить картонних роботів і танкиКоштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у КиєвіПодивитися на акулу: як із небезпеки зробили перевагуКолоніальні скарби повертаються з Франції до БенінуЯк жили кочівники в Ладакху, показали на фестивалі в ІндіїТренажери допомагають австралійцям позбуватися депресії