06.10.2022
Телеканал NTD

Австралійським дітям почали викладати мову аборигенів

Австралійським дітям почали викладати мову аборигенів

Ці австралійські школярі вітають учительку мовою аборигенів, яка зникає. Вона називається вадавуррунг. Нею говорив корінний народ,..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Ці австралійські школярі вітають учительку мовою аборигенів, яка зникає. Вона називається вадавуррунг. Нею говорив корінний народ, який жив на території штату Вікторія. Нині цю мову викладають у початковій школі в Джилонгу.

[Меверік, школяр]:
«Учителька викладає нам водавуррунг. Вона все знає про цей народ, про їхню землю, а також про те, як говорити цією мовою».

На кожному уроці діти вивчають нові слова.

[Айві, школярка]:
«Слово «габада» означає «бережи себе». Вадавуррунги кажуть «бережи себе», а не «прощавай», бо хочуть побачити тебе знову».

Школярів навчає аборигенка Коріна Екклс. Вадавуррунг — її рідна мова, але вона теж вчилася додатково.

[Коріна Екклс, учителька]:
«Ці заняття надихнуть дітей і навчать їх берегти культуру, бо ця мова належить нашій країні».

Експерти кажуть, що, якщо не втрутитися, 80 % мов корінних народів Австралії можуть зникнути. Тому у Вікторії розпочали програму підвищення кваліфікації вчителів-носіїв мови аборигенів.

[Лі Гілі, керівниця проєкту]:
«Для наступних поколінь важливо мати можливість викладати мови корінних народів у країні, де вони зародилися. Так вони назавжди залишаться живими, як це було в давнину».

У штаті Вікторія мови аборигенів викладають у 24 школах. Поки до програми входить лише п’ять діалектів. Пізніше їх може стати більше.

[Айві, школярка]:
«Бережіть себе».

Коротке посилання на цю сторінку:

Австралійським дітям почали викладати мову аборигенівДесятки сортів манго привезли на індійський фестивальВестмінстерське абатство вперше пустить туристів на дахКартини з ароматом демонструють у Музеї ПрадоКоролівське вбрання Єлизавети II демонструють у Музеї мадам Тюссо в ЛондоніУ Данії збудували копію човна вікінгів, що плавав у XI століттіВісім геопарків Європи та Бразилії дістали статус ЮНЕСКОКросівки Майкла Джордана виставлять на аукціон у Нью-ЙоркуРідкісний малюнок Мікеланджело продали на аукціоні за 23 млн євроРідкісна каблучка з діамантом вагою 80 каратів не знайшла покупця на аукціоні

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: