25.11.2024
Телеканал NTD

Камбоджа: як святкують кхмерський Новий рік

Камбоджа: як святкують кхмерський Новий рік

У нас про новорічне святкування вже давно забули, а в Камбоджі все не так. Там Новий..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

У нас про новорічне святкування вже давно забули, а в Камбоджі все не так. Там Новий рік святкують саме зараз.

У столиці Пномпені — усюди пісні, танці, а також багато води. З нагоди свята тут традиційно проходить водний фестиваль. Беруть участь і місцеві жителі, і туристи.

Багато хто озброєний водним пістолетом. Але головні герої — пожежники. Вони розпорошують воду з пожежних машин. Та це нікого не лякає. І навіть навпаки.

[Антуан Лемарі, турист із Франції]:

«У ці дні в Камбоджі неймовірно спекотно. Дуже приємно, що всюди багато води. Думаю, це всіх охолоджує».

[Їн Срейлеап, жителька Пномпеня]:

«Цього року дуже жарко, тож поливати людей з водометів — добра ідея. Це всіх нас дуже потішило».

[Хак Бунхен, житель Пномпеня]:

«Я хочу, щоб вони пригнали більше пожежних машин, щоби було не так спекотно. І це привабить більше людей».

Ремісники ж мають свої новорічні турботи. На честь року Дракона майстри сплели міфічну істоту з бамбука. Працювали кілька днів. Дракона встановили біля входу до місцевого парку як символ влади, шляхетності та успіху.

У квітні Новий рік традиційно святкують також у сусідньому Таїланді, Лаосі та М’янмі. Він припадає на найспекотнішу пору року в регіоні, коли температура повітря досягає 40 градусів Цельсія.
Коротке посилання на цю сторінку:

Камбоджа: як святкують кхмерський Новий рікУ Хорватії прихід весни святкують Фестивалем вогнівВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціонДо албанської фортеці поспішають сотні тисяч туристів10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріВигадливе та дивовижне керамічне мистецтво показали в ЛондоніНадихнула наука та природа: 17 незвичайних скульптур розмістили в Садах К’ю в ЛондоніМісто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у СШАТуніська співачка хоче відродити в країні давню берберську мовуВогняноволосі жінки незвичайної краси: виставка прерафаелітів відкрилася в Італії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: