29.10.2021
Телеканал NTD

Килим із квітів прикрасив пустелю в Чилі попри посуху

Килим із квітів прикрасив пустелю в Чилі попри посуху

Тривала посуха не завадила прорости цим ніжним квітам у пісках Атаками. Помилуватися чудовим краєвидом сюди щороку..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Тривала посуха не завадила прорости цим ніжним квітам у пісках Атаками. Помилуватися чудовим краєвидом сюди щороку приїжджають і самі чилійці, і гості з-за кордону.

[турист]:
«Ці квіти зачарували мене. Дивовижно, що вони ростуть у такому посушливому місці. Усім цим рослинам якось удалося виживати, і ці квіти ніби не від цього світу».

За словами біологів, за останні три десятиліття тут було лише чотири дощові роки. Однак пустеля, хоч і потроху, але квітне.

[Хіна Арансіо, ботанік]:
«Уся пустеля, яку ви тут бачите, сповнена життя. Якщо викопати трохи землі, то там будуть тисячі насінин, цибулин та коренів. Це як сейф у банку, який не спустошити. Навіть якщо дощу не буде багато років, насіння та цибулини виживуть».

Серед цих квітів багато властивих тільки цій місцевості. Їх часто викопують нелегальні торговці. Також рослинний покрив нищить автотранспорт. Хоча в деяких місцях їздити пустелею заборонено, але порушників чимало.

І все ж головна проблема — нестача дощів. Пустеля Атакама — одна з найпосушливіших у світі. Біологи кажуть, що ця місцевість нагадує природну лабораторію.

[Андреа Лоайса, біолог]:
«Окрім квітів, тут ростуть чагарники та багаторічники. Спостерігаючи за ними, ми можемо зрозуміти, як вони пристосовуються до посухи, яка посилюється».

Цього року квітів небагато. Останнє рясне цвітіння тут спостерігали 2017-го після рясних дощів. Тоді пустелю прикрасив килим із білих, жовтих та фіолетових квіток.
Коротке посилання на цю сторінку:

Килим із квітів прикрасив пустелю в Чилі попри посухуЕквілібрист виконає свій трюк у 50-х містах світу, щоб установити рекордШоколадні сукні зачаровують публіку на виставці в ПарижіЄдиноріг і портрет Ентоні Гопкінса: торти на виставці в ЛондоніСобачки-котики: виставка різдвяних іграшок проходить у ЛондоніЗалишки стародавньої церкви під руїнами іншого храму знайшли у Великій Британії«Людина-павук» і «три мушкетери» підкорили хмарочос під ПарижемВії, нігтики й масаж: ярмарок Olympia Beauty повернувся до ЛондонаАнтоніо Бандерасу ставити мюзикл допомагає дочкаПоля квітучого латаття прикрасили Індію