06.09.2022
Телеканал NTD

Килим із квітів прикрасив пустелю в Чилі попри посуху

Килим із квітів прикрасив пустелю в Чилі попри посуху

Тривала посуха не завадила прорости цим ніжним квітам у пісках Атаками. Помилуватися чудовим краєвидом сюди щороку..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Тривала посуха не завадила прорости цим ніжним квітам у пісках Атаками. Помилуватися чудовим краєвидом сюди щороку приїжджають і самі чилійці, і гості з-за кордону.

[турист]:
«Ці квіти зачарували мене. Дивовижно, що вони ростуть у такому посушливому місці. Усім цим рослинам якось удалося виживати, і ці квіти ніби не від цього світу».

За словами біологів, за останні три десятиліття тут було лише чотири дощові роки. Однак пустеля, хоч і потроху, але квітне.

[Хіна Арансіо, ботанік]:
«Уся пустеля, яку ви тут бачите, сповнена життя. Якщо викопати трохи землі, то там будуть тисячі насінин, цибулин та коренів. Це як сейф у банку, який не спустошити. Навіть якщо дощу не буде багато років, насіння та цибулини виживуть».

Серед цих квітів багато властивих тільки цій місцевості. Їх часто викопують нелегальні торговці. Також рослинний покрив нищить автотранспорт. Хоча в деяких місцях їздити пустелею заборонено, але порушників чимало.

І все ж головна проблема — нестача дощів. Пустеля Атакама — одна з найпосушливіших у світі. Біологи кажуть, що ця місцевість нагадує природну лабораторію.

[Андреа Лоайса, біолог]:
«Окрім квітів, тут ростуть чагарники та багаторічники. Спостерігаючи за ними, ми можемо зрозуміти, як вони пристосовуються до посухи, яка посилюється».

Цього року квітів небагато. Останнє рясне цвітіння тут спостерігали 2017-го після рясних дощів. Тоді пустелю прикрасив килим із білих, жовтих та фіолетових квіток.
Коротке посилання на цю сторінку:

Килим із квітів прикрасив пустелю в Чилі попри посухуРідкісна каблучка з діамантом вагою 80 каратів не знайшла покупця на аукціоніШалений попит на десерт із манго в Таїланді розпочався через співачкуНарендра Моді разом з індійцями відзначив Міжнародний день йогиРаритети зі світу спорту, музики й політики відкрили публіці в Нью-ЙоркуКитайський піаніст-віртуоз виступив в Альпах на висоті 3500 метрівСтародавня лодська мозаїка повернулася до Ізраїлю після світового турнеСтарі прокурації у Венеції відкрилися через п’ять років реставраціїНародний киргизький танець допомагає лікувати легеніСафарі на верблюдах — новий спосіб побачити дику природу Кенії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: