04.07.2021
Телеканал NTD

Палестинка виготовляє природну підводку для очей

Палестинка виготовляє природну підводку для очей

Палестинський косметолог Хадея Кудайх за допомогою вогню, оливкової олії й темної тканини виготовляє те, що може..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Палестинський косметолог Хадея Кудайх за допомогою вогню, оливкової олії й темної тканини виготовляє те, що може замінити сучасні підводки для очей. Це називається каял. Жінка каже, що цей засіб менш шкідливий і більш привабливий.

[Хадея Кудайх, косметолог]:
«Цей традиційний арабський каял зроблено вручну з оливкової олії й тканини. Він корисний: убиває мікроби всередині очей і захищає від весняного кон’юнктивіту. Водночас це захист від всіляких алергій та почервоніння».

Каял — давній косметичний засіб, популярний на Близькому Сході й на Півночі Африки.

[Хадея Кудайх, косметолог]:
«Каял — це надбання наших бабусь і мам. Вони використовували його, бо він не шкодить здоров’ю і, навпаки, його зміцнює».

Спосіб приготування простий: тканину спалюють разом з оливковою олією. Потім спеціальною ложкою зішкрібають чорний наліт, який залишається на сковороді.

Син Хадеї продає підводку місцевим жінкам по шість доларів за пляшку.

[Ібрагім Кудайх, продавець каялу]:
«Вона виготовляє по чотири баночки каялу. Попит є, та жінки купують його не дуже часто, бо він дорогий. Але він чистий, нешкідливий і лікує очі».

У деяких країнах каял також роблять із подрібнених мінералів й антисептичних речовин рослинного походження.
Коротке посилання на цю сторінку:

Палестинка виготовляє природну підводку для очейАвстралійські майстри шукають у пустелі покинуті машини і їх ремонтуютьУспішна ніша: йорданка виготовляє мило з верблюжого молокаКитай може втратити статус найбільш населеної країни світуАвстралійці, як і раніше, хочуть читати друковані газети з місцевими новинамиАномальна спека в Канаді: 480 жертв за 5 днів«Харчова пустеля»: жителям міста в США бракує магазинівКриза не перешкода: ліванське місто Батрун процвітає завдяки туризмуВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівЯк службові собаки «випускають пару» на австралійській фермі