17.07.2021
Телеканал NTD

Палестинка виготовляє природну підводку для очей

Палестинка виготовляє природну підводку для очей

Палестинський косметолог Хадея Кудайх за допомогою вогню, оливкової олії й темної тканини виготовляє те, що може..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Палестинський косметолог Хадея Кудайх за допомогою вогню, оливкової олії й темної тканини виготовляє те, що може замінити сучасні підводки для очей. Це називається каял. Жінка каже, що цей засіб менш шкідливий і більш привабливий.

[Хадея Кудайх, косметолог]:
«Цей традиційний арабський каял зроблено вручну з оливкової олії й тканини. Він корисний: убиває мікроби всередині очей і захищає від весняного кон’юнктивіту. Водночас це захист від всіляких алергій та почервоніння».

Каял — давній косметичний засіб, популярний на Близькому Сході й на Півночі Африки.

[Хадея Кудайх, косметолог]:
«Каял — це надбання наших бабусь і мам. Вони використовували його, бо він не шкодить здоров’ю і, навпаки, його зміцнює».

Спосіб приготування простий: тканину спалюють разом з оливковою олією. Потім спеціальною ложкою зішкрібають чорний наліт, який залишається на сковороді.

Син Хадеї продає підводку місцевим жінкам по шість доларів за пляшку.

[Ібрагім Кудайх, продавець каялу]:
«Вона виготовляє по чотири баночки каялу. Попит є, та жінки купують його не дуже часто, бо він дорогий. Але він чистий, нешкідливий і лікує очі».

У деяких країнах каял також роблять із подрібнених мінералів й антисептичних речовин рослинного походження.
Коротке посилання на цю сторінку:

Палестинка виготовляє природну підводку для очейООН: у ДР Конго голодує кожен третійУ США — найбільший за 20 років наплив мігрантів на південний кордонАвстралієць урятував будинок від пожежі, але втратив його в повеніПродаж бджіл у Нью-Йорку — прибутковий бізнесЗвела пандемія: як подружилися британський студент і француженка-довгожителькаДубайські зоозахисники випустили в океан скатів і акулЯпонці переважно виступають проти проведення Олімпіади цього рокуБританські діти повертаються за шкільні партиГонконгські столяри дають друге життя спиляним деревам