28.09.2024
Телеканал NTD

Активістки придумали, як сховатися від камер на найвиднішому місці

Активістки придумали, як сховатися від камер на найвиднішому місці

З настанням темряви жительки Лондона Джонджина Роулендс та Анна Гарт починають наносити макіяж. Однак вони не..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

З настанням темряви жительки Лондона Джонджина Роулендс та Анна Гарт починають наносити макіяж. Однак вони не фарбують губ і не підводять очей. Натомість малюють на обличчях великі геометричні фігури, які допоможуть їм стати «невидимими» для технологій розпізнавання облич.

[Анна Гарт, активістка]:
«Бачу, що тепер схована, функція мене не розпізнає, ці фігури спрацювали».

Дві художниці належать до групи з чотирьох засновників проекту Dazzle Club. Їхня мета — порушити в суспільстві актуальну тему використання систем стеження.

Група щомісяця організовує прогулянки різними районами Лондона. Так вона намагається донести людям ідею, що за ними постійно стежать у громадських місцях. Активісти також стурбовані тим, що регулюють цю сферу й захищають право людей на приватність зовсім мало законів.

Ідея заснувати групу з’явилася торік після новин про те, що в одному з районів Лондона почали тестувати камери з функцією розпізнавання обличчя, не повідомивши громадськість і не отримавши її згоди.

[Джонджина Роулендс, активістка]:
«Сьогодні обличчя можна використати, щоб отримати всю особисту інформацію та історію. Нам треба зрозуміти, що це за технології».

[Анна Гарт, активістка]:
«Дуже іронічно робити себе дуже видимим, щоб стати невидимим. Тобто ми ховаємося на найвиднішому місці».

У Великій Британії вже давно встановлюють камери в людних місцях, щоб ліпше протистояти загрозам, пов’язаним з тероризмом. А Лондон — одне з міст, де камер особливо багато.

Однак законодавці тепер хочуть замінити звичайні камери на високотехнологічніші, з функцією розпізнавання обличчя. Цьому протистоять активісти, деякі законодавці, а також незалежні експерти.

Водночас лондонська поліція зазначає, що такі технології потрібні, щоб запобігати нападам. Приміром, нещодавно заарештували жінку, яку розшукували за скоєння злочину.

Тоді як обидві сторони наводять резонні аргументи, поки невідомо, чи зможуть вони зрештою знайти якийсь компроміс.
Коротке посилання на цю сторінку:

Активістки придумали, як сховатися від камер на найвиднішому місціШтат США Нью-Джерсі сподівається вийти на ринок кленового сиропуМарокко: лазні закриті, води немаєУ центрі столиці Ірландії демонтували 200 наметів нелегальних іммігрантівУ США підтвердили другий із квітня випадок зараження людини пташиним грипомПольські діти раді скасуванню домашнього завдання, а ось батьки спантеличеніМистецтво допомагає людям із деменцією поліпшити якість життяТемпи зменшення площі тропічних лісів у світі 2023 року сповільнилисяБританський король Чарльз III повертається до виконання громадських обов’язківЯк Австралія перетворила морських шкідників на джерело цінної ікри

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: