17.07.2021
Телеканал NTD

Собаки та щури допомагають естонським дітям вчитися читати вголос

Собаки та щури допомагають естонським дітям вчитися читати вголос

Юний Мартін читає книжку білому декоративному щурові. Так йому легше впоратися зі сором'язливістю і страхом, тому..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Юний Мартін читає книжку білому декоративному щурові. Так йому легше впоратися зі сором’язливістю і страхом, тому він робить успіхи. Такі читання в душевній атмосфері регулярно проходять у бібліотеці естонського міста Тарту.

[Лііс Маалтсемеес, мама учасника програми]:
«Гадаю, дітям дуже корисно читати біля тварин, бо ті допомагають їм заспокоїтися. Мої сини відразу починають читати, коли поруч пацюк».

А це Томі. Йому легше опановувати читання вголос, погладжуючи ньюфаундленда.

[Аннелі Айм, мама учасника програми]:
«Він не любить читати, але собаці читає без проблем. Ми сюди ходимо вже другий рік».

Бібліотека розпочала цей проект спільно з Тартуським університетом шість років тому.

[Єва Роотс, співробітниця бібліотеки]:
«Ми помітили багато позитивних змін: у дітей поліпшилася якість читання, їм стало цікавіше читати, вони менше бешкетують й не так сильно бояться собак. Поліпшується й соціальна поведінка: вони ставляться до інших з великою повагою».

У дітей підвищується й самооцінка.

[Карл Мартін Рейнло, брат учасника програми]:
«Брат тепер значно ліпше читає, він став відкритішим і самостійнішим і розмовляє вільніше».

Власники собак уважають, що їхнім вихованцям спілкування з дітьми теж на користь.

[Джейн Бенно, власниця собаки]:
«Безумовно, це добре для собаки. Це обопільна користь. Діти можуть погладити тварину, а вона — поспілкуватися не лише з господарем, але й з іншими людьми».

На думку фахівців, дітям легше читати вголос у товаристві собак, бо ті їх не критикують і не поправляють, як батьки чи вчителі. Вони вбачають у тваринах вдячних слухачів, тому почуваються вільніше й упевненіше.
Коротке посилання на цю сторінку:

Собаки та щури допомагають естонським дітям вчитися читати вголосЗумба в парку просто неба дарує щастя жителям Нью-ЙоркаКвітучі фруктові сади в Іспанії приваблюють туристів«Королева дизайну яєць» сподівається, що таке ремесло об’єднає родини перед ВеликоднемТокійців виманює на вулиці квітуча сакураСерфінг для тіла й душі: літнім уругвайцям допомагають підтримувати форму і знаходити нових друзівВедмеді бельгійського зоопарку розминають лапи після зимової сплячки81-річна фітнес-бабуся стала зіркою тіктокуЕкскапітан футбольної збірної Швейцарії вчиться на годинникаряВеликодня казка біля дому: берлінець прикрасив газон яйцями й кумедними фігурками