25.10.2024
Телеканал NTD

В Австралії шкільна їдальня відмовилася від одноразового пластику

В Австралії шкільна їдальня відмовилася від одноразового пластику

Мити посуд люблять не всі, але працівник кухні Філ Шенні готовий це робити щодня. Він працює..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Мити посуд люблять не всі, але працівник кухні Філ Шенні готовий це робити щодня. Він працює в шкільній їдальні австралійського міста Гобарт. Навчальний заклад вирішив повністю відмовитися від пластикового посуду та пакувальної плівки.

[Філ Шенні, кухар]:
«Ми хочемо досягти максимальної екологічності».

У молодших класах навчається 400 дітей, а в старших — 900. Посуду залишається багато.

[Філ Шенні, кухар]:
«Іноді ми затримуємося на роботі допізна, але все робимо як треба».

Не кожна школа може дозволити собі додаткові витрати. Але експерти вважають, що перехід на багаторазовий посуд коштує недорого й з часом окупиться.

[Ахмет Бектас, співзасновник екокомпанії Teros]:
«Раніше це було нормою, а пластик увійшов у наш побут недавно. І повернутися до деяких старих правил не так уже й складно».

Учнів привчають викидати харчові відходи в спеціальне відро. Потім ці органічні рештки компостують, і частиною утвореного компосту вдобрюють шкільний сад.

[Філ Шенні, кухар]:
«Ми сподіваємося допомогти дітям зрозуміти, як поводитися з відходами та що переживає планета. Можливо, вони збережуть ці знання й застосують їх удома».

Працівники їдальні також надіються, що їхній приклад надихне батьків школярів не купувати одноразовий пластиковий посуд, що добре позначиться на сімейному бюджеті.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Австралії шкільна їдальня відмовилася від одноразового пластикуГабонський дизайнер перетворює викинутий папір на красиві вазиЯк Австралія перетворила морських шкідників на джерело цінної ікриЯку країну визнали найщасливішоюООН: п’ять країн допоможуть Гаїті в боротьбі з озброєними бандамиМігранти в американському штаті Аризона можуть опинитися на вулиці через відсутність фінансуванняАвстралійські шахтарі роблять асани, щоб позбутися стресуКонфіскованій зброї знайшли мирне застосування в ПеруПрофесори-медики Південної Кореї масово звільняються, щоби підтримати стажистівЯпонія додасть фінвалів до переліку видів для китобійного промислу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: