28.10.2024
Телеканал NTD

Заборона на автомобілі вплинула на центр міста Гент

Заборона на автомобілі вплинула на центр міста Гент

Історичний центр бельгійського міста Гент із 2017 року повністю закрито для приватних автомобілів. На вулицях можна..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Історичний центр бельгійського міста Гент із 2017 року повністю закрито для приватних автомобілів. На вулицях можна побачити тільки електричні автобуси, велосипеди та пішоходів.

Цю «зелену» програму запровадив заступник мера міста Філіп Ваттеу.

[Філіп Ваттеу, заступник мера Гента]:
«Є пішохідна зона — це обмежена зона, закрита для автомобілів. Є також шість інших зон».

До кожного із цих шести районів через центр не потрапити. Для цього користуються кільцевою дорогою. Проект коштував 4‒5 мільйонів євро. Він значно видозмінив центр міста. Раніше там було повно машин.

[Філіп Ваттеу, заступник мера Гента]:
«Застосувавши ці дуже прості заходи, дуже нескладний план пересування, ми позбулися машин, що проїжджають через центр. Місто стало безпечнішим, екологічнішим, зросла якість життя».

Місцева влада повідомляє, що користуватися громадським транспортом стало на 10% жителів більше.

Також у місті з’явилися так звані велосипедні вулиці. На них пріоритет мають велосипеди. Автомобілі можуть їхати зі швидкістю не більше ніж 30 кілометрів за годину й зобов’язані не випереджати велосипедиста, хай би як повільно він їхав.

Також було запроваджено систему оренди електромобілів, а біля закритого центру облаштували більше автостоянок. Утім, на думку місцевих жителів, головна зміна в тому, що до центру повернули водні канали. Раніше їх заасфальтували, щоби збільшити кількість паркомісць.

Проте не всі задоволені змінами. Деякі кажуть, що правила несправедливі щодо людей похилого віку чи з інвалідністю. Хоча центром курсують електричні міні-автобуси, вони не можуть охопити всі вулиці.
Коротке посилання на цю сторінку:

Заборона на автомобілі вплинула на центр міста ГентФермери біля затоплених полів у Греції скаржаться на погоду та просять допомогиЯпонія додасть фінвалів до переліку видів для китобійного промислуЯдерні відходи загрожують родючій долині в Центральній АзіїСуданці виходять в інтернет через Starlink, оскільки мобільного зв’язку немаєНа грецькому острові Лесбос створили кладовище для емігрантівЯк угорці повертаються до сільського життяЯк Австралія перетворила морських шкідників на джерело цінної ікриВірмени протестують проти передання Азербайджану чотирьох сілКенійська компанія рятує природу від електронного непотребу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: