04.06.2021
Телеканал NTD

Заборона на автомобілі вплинула на центр міста Гент

Заборона на автомобілі вплинула на центр міста Гент

Історичний центр бельгійського міста Гент із 2017 року повністю закрито для приватних автомобілів. На вулицях можна..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Історичний центр бельгійського міста Гент із 2017 року повністю закрито для приватних автомобілів. На вулицях можна побачити тільки електричні автобуси, велосипеди та пішоходів.

Цю «зелену» програму запровадив заступник мера міста Філіп Ваттеу.

[Філіп Ваттеу, заступник мера Гента]:
«Є пішохідна зона — це обмежена зона, закрита для автомобілів. Є також шість інших зон».

До кожного із цих шести районів через центр не потрапити. Для цього користуються кільцевою дорогою. Проект коштував 4‒5 мільйонів євро. Він значно видозмінив центр міста. Раніше там було повно машин.

[Філіп Ваттеу, заступник мера Гента]:
«Застосувавши ці дуже прості заходи, дуже нескладний план пересування, ми позбулися машин, що проїжджають через центр. Місто стало безпечнішим, екологічнішим, зросла якість життя».

Місцева влада повідомляє, що користуватися громадським транспортом стало на 10% жителів більше.

Також у місті з’явилися так звані велосипедні вулиці. На них пріоритет мають велосипеди. Автомобілі можуть їхати зі швидкістю не більше ніж 30 кілометрів за годину й зобов’язані не випереджати велосипедиста, хай би як повільно він їхав.

Також було запроваджено систему оренди електромобілів, а біля закритого центру облаштували більше автостоянок. Утім, на думку місцевих жителів, головна зміна в тому, що до центру повернули водні канали. Раніше їх заасфальтували, щоби збільшити кількість паркомісць.

Проте не всі задоволені змінами. Деякі кажуть, що правила несправедливі щодо людей похилого віку чи з інвалідністю. Хоча центром курсують електричні міні-автобуси, вони не можуть охопити всі вулиці.
Коротке посилання на цю сторінку:

Заборона на автомобілі вплинула на центр міста ГентСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тваринНайменша корова у світі живе в БангладешКількість безробітних у 2021 році може зрости до 220 мільйонівКубинці розводять голубів, щоб не почуватися замкненими під час пандеміїБіля берегів Таїланду випустили дитинчат бамбукових акулПрем’єр Великої Британії розповів, як країна повертатиметься до нормального життяІталія скасувала обов’язкове носіння масок на вулицяхКолонію морських коників помітили в забрудненій грецькій лагуніКитай може втратити статус найбільш населеної країни світу