04.05.2021
Телеканал NTD

У Кейптауні стали ліпше піклуватися про запряжних коней

У Кейптауні стали ліпше піклуватися про запряжних коней

Гужовий транспорт на жвавих дорогах Кейптауна здається пережитком минулого. Але південноафриканським містом пересувається 250 возів, запряжених..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Гужовий транспорт на жвавих дорогах Кейптауна здається пережитком минулого. Але південноафриканським містом пересувається 250 возів, запряжених кіньми. Їхні власники заробляють на життя перевезенням сміття та непотребу.

Деррік живе на околиці Кейптауна. Він щодня на возі об’їжджає будинки й пропонує свої послуги.

[Деррік Груттетджі, власник воза]:
«Я пропоную віддати мені непотрібні меблі, старий одяг, зламані речі, пральні машини, холодильники й печі. Іноді мені нічого не перепадає, і я повертаюся додому ні з чим».

Але навіть у невдалі дні дві кобили Дерріка не голодують. 25 років тому в Кейптауні створили Асоціацію захисту запряжних коней. Вона надає недорогий корм, а також послуги ветеринара й коваля.

Наприклад, чотири нові підкови для коня коштуватимуть усього сім доларів США. Допомога ветеринара здебільшого безкоштовна. Але, якщо потрібна якась складна процедура, за неї теж беруть не більше ніж сім доларів.

[Маріке Котце, співробітниця Асоціації захисту запряжних коней]:
«Наша організація виникла через гостру потребу. Коні, які виїжджали на дороги, були дуже худими, їх перевантажували, бо тоді їхні власники почали возити брухт».

Асоціація відіграла велику роль у тому, що 2012 року влада запровадила закони щодо гужового транспорту.

[Дж.П. Сміт, співробітник мерії Кейптауна]:
«Завдяки закону про тварин з’явилися нові дорожні правила (для гужового транспорту), а також правила утримання коней. Думаю, це відповідає інтересам усіх. <> І експерти в цій галузі, і сама Асоціація підтвердять, що відтоді життя коней набагато поліпшилося, а кількість інцидентів різко зменшилася».

За даними Асоціації, 80% запряжних коней Кейптауна доглянуті й здорові. Господарі піклуються про них і не перевантажують. Власники возів тепер теж мусять вивчати правила дорожнього руху й отримувати водійські права. А стан їхнього транспорту перевіряє спеціальна служба.

Ну а жителі Кейптауна кажуть, що їм подобається бачити на вулицях коней і користуватися гужовим транспортом.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Кейптауні стали ліпше піклуватися про запряжних конейЗаготівля торфу в Ірландії: чи можна врятувати давню традиціюУ Києві відновили аудіоекскурсії в Бабиному ЯруУ ЄС планують до серпня прищепити проти коронавірусу 70 % дорослого населенняЛише сонце: «економні» будинки з’явилися в АвстраліїУ вашу тару: індонезійський стартап поповнює товари першої потреби на розливАрттерапія допомагає колишнім військовикам забути про стресСенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинкиКолонію морських коників помітили в забрудненій грецькій лагуні