23.12.2021
Телеканал NTD

Через посуху в Бразилії висихають водосховища

Через посуху в Бразилії висихають водосховища

Бразилія — один із сільськогосподарських гігантів світу. Але тепер країна переживає найгіршу майже за століття посуху...

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Бразилія — один із сільськогосподарських гігантів світу. Але тепер країна переживає найгіршу майже за століття посуху. Брак дощів завдає фермерам величезних збитків. А уряду доводиться переходити на дорожчу енергію від ТЕС, що своєю чергою погіршує інфляцію.

Усі водосховища в районі Сан-Паулу поступово висихають. Деякі вже більше нагадують калюжі.

[фермер]:
«Три місяці тому тут було повно води. Тепер ми стоїмо на дні водосховища. Риби вже не половиш. Її не залишилося».

Екологи кажуть, що у водосховищах Сан-Паулу води менше, ніж було перед початком попередньої водної кризи 2014 року.

[Суелі Араужу, кліматолог]:
«Водна криза — це прямий наслідок кліматичної кризи. У Бразилії до неї переважно призвело вирубування лісів».

Ця засуха зачепила не лише Бразилію, а й увесь регіон. Як очікують, уже наприкінці року гідроелектростанції Аргентини й Чилі також почнуть давати менше електроенергії.

А це означає, що ці країни теж переходитимуть на обігрів викопним паливом — вугіллям та газом. Бразилії це дуже невигідно, адже вона розраховує на імпорт електроенергії з Аргентини й газу з Болівії.

Уряд Бразилії вже закликав громадян економити електроенергію. Але віялових відключень світла поки не планують.
Коротке посилання на цю сторінку:

Через посуху в Бразилії висихають водосховищаУ Новій Зеландії після щеплення вакциною «Pfizer» уперше померла людинаУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєПодорож Маленької Амаль: лялька пройде 8000 км через вісім країнНайдавніша синагога Великої Британії виступила проти хмарочосів«Харчова пустеля»: жителям міста в США бракує магазинівАмериканці стежать за життям пташиних сімей через камериІмовірність виникнення повені у Європі тепер на 20 % вищаАвстралійка зберігає сандалові дерева для майбутніх поколінь