24.05.2021
Телеканал NTD

ООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна криза

ООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна криза

Мільйони людей опинилися на межі голоду в регіоні Тиграй, що на півночі Ефіопії. Тут ось уже..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Мільйони людей опинилися на межі голоду в регіоні Тиграй, що на півночі Ефіопії. Тут ось уже як десять місяців іде війна між урядом і повстанцями. Через бойові дії неможливо доставити допомогу. У регіоні почалася гуманітарна криза.

Минулого тижня ООН закликала сторони конфлікту відкрити шлях для вантажівок із продуктами. За даними організації, термінової гуманітарної допомоги потребує п’ять мільйонів 200 тисяч осіб. З них 400 тисяч уже голодує. Водночас в уряді Ефіопії заявляють, що не блокують доставляння гуманітарних вантажів.

За розрахунками ООН, до Тиграю треба щодня відправляти 100 вантажівок із харчами. Але з 20 серпня сюди не приїхала жодна.

[Сатьєн Тайт, співробітник Всесвітньої продовольчої програми]:
«У нас не залишилося запасів продовольства, які б можна було роздати людям. Те, що маємо, ми розподіляємо або вже розподілили. Ситуація дуже важка».

Востаннє переселенці отримували продукти понад два тижні тому.

[жителька Тиграю]:
«Я не сплю ночами, а вдень тільки й думаю про те, чим нагодувати дітей».

Війну проти уряду розв’язала колишня керівна партія регіону «Народний фронт звільнення Тиграю», на яку перетворився повстанський рух комуністів-сепаратистів

Під час боїв загинули тисячі людей, понад два мільйони мирних жителів мусили покинути свій дім.

[жителька Тиграю]:
«Ми постійно йшли під палючим сонцем, і нам дуже хотілося пити. Доводилося пити прямо з калюж, але від цього було тільки гірше».

Бойові дії вже поширилися на регіони Афар та Амхара. Як наслідок, там мусили втікати з дому 300 тисяч жителів. Один мільйон 700 тисяч осіб потребують гуманітарної допомоги.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна кризаВ Іспанії вручили премію «Найпотворніший помідор»Фейсбук й інстаграм повернулися: що стало причиною відключенняСуд Франції: вхід до ресторанів — тільки вакцинованимПральну машину для бідних винайшли у Великій Британії20 тонн мертвої риби прибило до іспанського узбережжяВ Австралії людям з інвалідністю допомагають стати бізнесменамиІмовірність виникнення повені у Європі тепер на 20 % вищаУ Франції прощаються з Жаном-Полем БельмондоСтрибнути на канаті з найвищого скляного мосту світу