23.12.2021
Телеканал NTD

ООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна криза

ООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна криза

Мільйони людей опинилися на межі голоду в регіоні Тиграй, що на півночі Ефіопії. Тут ось уже..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Мільйони людей опинилися на межі голоду в регіоні Тиграй, що на півночі Ефіопії. Тут ось уже як десять місяців іде війна між урядом і повстанцями. Через бойові дії неможливо доставити допомогу. У регіоні почалася гуманітарна криза.

Минулого тижня ООН закликала сторони конфлікту відкрити шлях для вантажівок із продуктами. За даними організації, термінової гуманітарної допомоги потребує п’ять мільйонів 200 тисяч осіб. З них 400 тисяч уже голодує. Водночас в уряді Ефіопії заявляють, що не блокують доставляння гуманітарних вантажів.

За розрахунками ООН, до Тиграю треба щодня відправляти 100 вантажівок із харчами. Але з 20 серпня сюди не приїхала жодна.

[Сатьєн Тайт, співробітник Всесвітньої продовольчої програми]:
«У нас не залишилося запасів продовольства, які б можна було роздати людям. Те, що маємо, ми розподіляємо або вже розподілили. Ситуація дуже важка».

Востаннє переселенці отримували продукти понад два тижні тому.

[жителька Тиграю]:
«Я не сплю ночами, а вдень тільки й думаю про те, чим нагодувати дітей».

Війну проти уряду розв’язала колишня керівна партія регіону «Народний фронт звільнення Тиграю», на яку перетворився повстанський рух комуністів-сепаратистів

Під час боїв загинули тисячі людей, понад два мільйони мирних жителів мусили покинути свій дім.

[жителька Тиграю]:
«Ми постійно йшли під палючим сонцем, і нам дуже хотілося пити. Доводилося пити прямо з калюж, але від цього було тільки гірше».

Бойові дії вже поширилися на регіони Афар та Амхара. Як наслідок, там мусили втікати з дому 300 тисяч жителів. Один мільйон 700 тисяч осіб потребують гуманітарної допомоги.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН: на півночі Ефіопії почалася гуманітарна кризаКруїзні лайнери перестали заходити до лагуни ВенеціїВиробництво дерев’яних човнів у Греції — ремесло, яке зникаєТисячі гаїтян зібралися під мостом між США й Мексикою1500 осіб пройшли парадом у Вашингтоні, щоб розповісти про репресії в КитаїНе злякати лева: сафарі на безшумних авто організовують у КеніїКубинці виходять на вулиці й скандують «Геть комунізм»Венецію можуть внести до списку ЮНЕСКО через масовий туризмСписок Світової спадщини ЮНЕСКО: які об’єкти виключатьСпіймати оленя: у дублінському парку волонтери вимірюють тварин