Поки південнокорейські лікарі-стажисти страйкують проти планів уряду збільшити квоти на студентів медичних закладів вищої освіти, лікарням у деяких невеликих містах дуже бракує фахівців.
Директор медичного центру міста Інчхон каже, що його заклад не може конкурувати з лікарнями Сеула, які пропонують послуги вищого рівня.
[Чо Син Ен, директор медичного центру]:
«Лікарі уникають сільських районів і стікаються до великих міст чи столичного регіону, щоб проводити медичну практику. Це критична проблема, яку слід негайно розв’язати».
У Південній Кореї на кожні 10 000 осіб припадає 26 лікарів. За даними ОЕСР, це один із найнижчих показників серед розвинутих країн.
Наприклад, в Австрії, яка посідає перше місце, цей показник становить 55 лікарів на кожні 10 000 осіб.
Саме нестача змусила уряд розробити план, згідно з яким до медичних вишів почнуть приймати більше абітурієнтів уже наступного року.
Але лікарі-стажисти вже третій місяць протестують проти цих планів. Вони кажуть, що уряду треба спочатку розв’язати проблему їхніх поганих умов праці.
Водночас у цій лікарні частина відділення діалізу нирок закрита вже два роки, бо на посаду не змогли знайти лікаря.
А до кардіологічного відділення приходять тимчасові лікарі з найближчої університетської лікарні.
Основний тягар ситуації лягає на пацієнтів. 82-річна Юн Гим Чжа не може знайти лікарню, де б вона вилікувала перелом таза.
Вона каже, що цінує систему охорони здоров’я Південної Кореї, але додає, що її непокоїть, що в майбутньому лікарів бракуватиме.
Населення країни старіє. А це означає, що на систему охорони здоров’я буде дедалі більше тиску.
Коротке посилання на цю сторінку: