23.11.2021
Телеканал NTD

Меркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку картин Яна Вермера

Меркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку картин Яна Вермера

Ангела Меркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку нідерландського художника Яна Вермера. У Дрезденській картинній галереї демонструють..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Ангела Меркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку нідерландського художника Яна Вермера. У Дрезденській картинній галереї демонструють десять робіт майстра. За останні 20 років більше картин живописця показали лише в паризькому Луврі.

Торік у лютому Дрезденська галерея відновила роботу після масштабного ремонту. Але пандемія змусила її знову надовго зачинити двері.

[Ангела Меркель, канцлер Німеччини]:
«Сім років будівлю Готфріда Земпера, а також десятки картин і сотні рам ретельно реставрували. Нарешті, публіка може знову побачити видатні картини та скульптури, які показують на цій постійній експозиції, що вражає».

Серед робіт Вермера — відома картина «Дівчина, що читає лист біля відчиненого вікна», написана в 1657 році. Після реставрації вона стала зовсім іншою. З полотна видалили старий лак і розчистили приховане зображення Купідона.

Про його існування відомо вже більш як 40 років. Але під час реставрації вчені зробили несподіване відкриття. Купідон з’явився на картині через кілька десятиліть після її завершення. Це означає, що його намалював не Вермер, а якийсь інший художник.

Реставрація картини тривала кілька років. У ній брали участь досвідчені фахівці з Австрії, Нідерландів і Данії.

[Ангела Меркель, канцлер Німеччини]:
«Цей великий успіх учених і реставраторів — результат видатної командної роботи в межах європейського співробітництва. За кілька років у майстерні картину повернули до її первісного стану».

Крім робіт Вермера, на виставці можна оглянути ще коло 50 картин інших майстрів Золотої доби голландського живопису.
Коротке посилання на цю сторінку:

Меркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку картин Яна ВермераСкульптури «українського Мікеланджело» показали в КиєвіУ Венеції побудували човен у вигляді гігантської скрипкиЖодного схожого вбрання: у Києві відкрилася виставка українського традиційного одягуУ Києві проходить виставка «Сузір’я Полєнова»Показ «Dolce & Gabbana»: блиск, кольори й символи ВенеціїРідкісні експонати декоративного мистецтва показали в КиєвіВ Індії знову пустили «іграшкові» поїзди вузькоколійною залізницею1300-річну статуетку випадково знайшли в річці в ІндіїРетроавтомобілі проїхалися вулицями Парижа