23.11.2021
Телеканал NTD

Найдавніша синагога Великої Британії виступила проти хмарочосів

Найдавніша синагога Великої Британії виступила проти хмарочосів

Найдавнішу синагогу Великої Британії побудували в центрі Лондона в 1701 році. Відтоді вона діяла постійно. Однак..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Найдавнішу синагогу Великої Британії побудували в центрі Лондона в 1701 році. Відтоді вона діяла постійно. Однак навколо розростається діловий квартал, з’являються нові хмарочоси, й історичну будівлю дедалі більше накриває тінь.

Тут хочуть побудувати ще дві висотки. Рабини непокояться, що це й зовсім може позбавити синагогу денного освітлення.

[Шалом Морріс, рабин]:
«Зараз будівля прекрасна завдяки світлу. Якщо дозволять будівництво, то світла не стане. Денне світло в нас буде лише годину на день».

Рабини кажуть, що відсутність світла завадить молитвам.

[Шалом Морріс, рабин]:
«Світло надзвичайно важливе для молитов у юдаїзмі, під час читання молитовників. Це також духовний аспект: коли в простір потрапляє денне світло, відчуваєш душевний підйом».

Деякі вважають, що релігійну установу взагалі доведеться закрити. Це може похитнути життя місцевих парафіян. Наприклад, за 300 років 10 поколінь родини цієї жінки молилися саме тут.

[Кріс Мусікант, парафіянка]:
«Дуже боляче таке чути. Це місце — як живий організм. Це не бездушний музей. Воно має душу».

Рішення про будівництво хмарочосів ще не ухвалили. Остаточний вердикт обіцяють винести до кінця року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Найдавніша синагога Великої Британії виступила проти хмарочосівЯк круглі сади допомагають протистояти СахаріВООЗ: сотні медпрацівників загинули за три роки внаслідок нападівАвстралійка зберігає сандалові дерева для майбутніх поколіньУ Південній Кореї добова кількість нових хворих на COVID побила рекордДо Рима повернулися черги з туристівМальовничий гірський район Північної Македонії стане національним паркомЗамість корови — коза: чому американські фермери оновлюють свої стадаЯк мангрові ліси рятують селаУ Дубаї мікрочипи вбудовують у манікюр