23.10.2021
Телеканал NTD

У Музеї Голодомору відкрили оновлену експозицію

У Музеї Голодомору відкрили оновлену експозицію

Національний музей Голодомору-геноциду презентував оновлену експозицію. На ній — історії, зібрані під час експедицій Україною. Вони..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Національний музей Голодомору-геноциду презентував оновлену експозицію. На ній — історії, зібрані під час експедицій Україною. Вони розповідають про долі багатьох людей у роки Голодомору.

[Олеся Стасюк, генеральний директор Музею Голодомору]:
«Це й історія про те, як людина рятувала дітей і за це була засуджена. Це й історія про те, як українці чинили опір тоталітарному комуністичному режимові та якими речами вони були вбиті. Це також щоденники, записки».

Алісон Маршал привезла з Великої Британії листи, які знайшла декілька років тому в речах свого дідуся. Той отримав їх від інженера Джері Бермана, який у часи Голодомору працював в Україні. Жінка каже, що, прочитавши ті спогади, була шокована.

[Алісон Маршал, жителька Великої Британії]:
«Він докладно описав, скільки хліба видавали на кожного, скільки грамів на людину. Його давали росіяни замість плати. І було не важливо, чи маєш ти сім’ю. Тобто, якщо в тебе були діти, тобі потрібно було ще й з усіма поділитися цим шматком».

Днями на виставці Олександра Петровська знайшла прізвища своїх загиблих родичів, які тоді жили в Полтавській області.

[Олександра Петровська, відвідувачка музею]:
«Загинуло шестеро людей включно з дітьми — по два, по чотири роки. Вони померли від Голодомору».

Саме на молоде покоління й спрямована оновлена експозиція. Тут з’явилася анімація з використанням технології 3D-мапінгу, система направленого звуку, тач-панелі та інше.

[Мар’яна Білик, менеджер проєкту анімації]:
«Головний меседж — «Пам’ятати, щоб бути». Щоби бути далі, бути незалежними й цінувати свою країну».

Оновлення експозиції проходило в межах будівництва другої черги музею.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Музеї Голодомору відкрили оновлену експозиціюМальовничий гірський район Північної Македонії стане національним паркомРобопси почали служити в поліції ГаваївПісля торнадо: як сім’я дивом вижила під час урагану «Іда»Побачити Шанхай із висоти пташиного польоту: у хмарочосі відкрили готель1300-річну статуетку випадково знайшли в річці в ІндіїНа Шрі-Ланці через зростання смертності від COVID-19 почали робити картонні труниЗелений оазис прикрасив дах університету в АвстраліїМайкл Корс показав свою колекцію наживо вперше з початку пандеміїДикі сусіди: жителі елітного району просять позбавити їх від капібар