25.10.2024
Телеканал NTD

«Останній бразильський самурай» зберігає традиції виготовлення японських мечів

«Останній бразильський самурай» зберігає традиції виготовлення японських мечів

Літній японець Суеміцу вправляється з катаною в саду біля свого будинку в Куритибі. Цю самурайську зброю..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Літній японець Суеміцу вправляється з катаною в саду біля свого будинку в Куритибі. Цю самурайську зброю він зробив власноруч. Нащадок японських емігрантів, він єдиний у Бразилії кує такі мечі. Тому місцева преса прозвала його «останнім бразильським самураєм».

[Едсон Суеміцу, коваль]:
«Я нащадок японця, який викував перший меч у 1543 році на півдні Японії в Танегасімі. Його звали Яіта Кімбее Кіосада. Він був ковалем імператорського дому».

Суеміцу зацікавився давньою японською зброєю, коли побачив катану у свого дідуся-фермера. Той викував меч, щоб захищатися від отруйних змій. Подорослішавши, японець почав самостійно опановувати старовинну майстерність.

[Едсон Суеміцу, коваль]:
«На пам’ять про своїх предків я вирішив кувати (мечі). Спочатку було дуже важко, бо я ніколи не бачив процесу виготовлення катани».

Майстер робить катани з австрійської сталі. За місяць виходить виготовити не більш як три клинки.

[Едсон Суеміцу, коваль]:
«Кожна така катана, кожен бойовий меч — унікальний. Якщо ви попросите викувати бойовий меч, то він буде не для кожного, а саме для вас. Кожна катана — це частина душі».

За 42 роки Суеміцу викував 1000 мечів. Клинки коштують від півтори до чотирьох з половиною тисяч доларів. Зброю замовляють колекціонери з різних країн, зокрема європейських й азійських.

Коваль не збирається спочивати, але радітиме наступнику. Водночас він допускає, що може стати останнім майстром з виготовлення катан у Бразилії.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Останній бразильський самурай» зберігає традиції виготовлення японських мечівВ Італії відкрився новий підвісний міст на висоті 175 метрівСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараями«Вірі та забобонам» присвятили 13-й Фестиваль піщаних скульптур у ДаніїУперше за 450 років вісім частин вівтаря епохи Відродження зібрали докупиМісто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у СШАДо Гани повернулися реліквії, вивезені за часів британської колонізаціїПавич, коала та дракон: виставку квітів в індійському штаті Тамілнад присвятили дикій природіУ Болівії ламам, альпакам та вікуньям присвятили фестивальМодний дім Dior показав свою осінню колекцію в Нью-Йорку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: