22.05.2021
Телеканал NTD

Копії кораблів Колумба вирушили в подорож по Міссісіпі

Копії кораблів Колумба вирушили в подорож по Міссісіпі

На березі Міссісіпі зібралися жителі американського міста Білоксі. Вони спостерігають, як до гавані наближаються дві каравели...

Дата завантаження: 2021-09-22

video

На березі Міссісіпі зібралися жителі американського міста Білоксі. Вони спостерігають, як до гавані наближаються дві каравели. Це копії кораблів «Пінта» і «Нінья», які наприкінці XV століття брали участь в експедиції Христофора Колумба, коли той відкрив Америку.

[жителька міста Білоксі]:
«Наш друг написав нам у Facebook, що вони вже підходять до Білоксі. Ми чекаємо, що вони ось-ось прибудуть. Це так захопливо».

На каравелі “Нінья” Колумб здійснив три експедиції. Сліди корабля загубилися в 1501 році. А 29 років тому в Бразилії завершилося будівництво копії знаменитого судна. Воно стало плавучим музеєм.

Тепер «Нінья» подорожує десять місяців на рік, заходячи до двох-трьох десятків портів.

[Стівен Санджер, капітан судна]:
«Це наш перший порт у новому сезоні. Подорожувати здебільшого дуже приємно. Коли ми заходимо в гавань, завжди здається, що вітер трохи посилюється. А все інше просто чудово».

Каравелу будували португальські майстри, обізнані із секретами цього давнього ремесла.

[Стівен Санджер, капітан судна]:
«Двадцятьом чоловікам знадобилося 32 місяці, щоби без електроінструментів побудувати “Нінью”. А перед тим як закласти кіль, ми три роки досліджували, щоб зробити все максимально точно».

Судно побудували з восьми видів листяних дерев. За часів Колумба штурвалів ще не було. Керували каравелою за допомогою румпеля.

[Брюс Зенк, перший помічник]:
«Вони керували ногами, бо це найсильніша частина тіла. Тому вони просто штовхали румпель, поки не повернуть. Потім повертали його на місце й утримували».

2005 року побудували копію каравели «Пінта». Гроші зібрали завдяки «Ніньї». Тепер обидва кораблі плавають разом. Трохи більше ніж тиждень вони стоятимуть у Білоксі, а потім вирушать до Алабами та Флориди. Після цього каравели здійснять подорож верхів’ям Міссісіпі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Копії кораблів Колумба вирушили в подорож по МіссісіпіВ Індії знову пустили «іграшкові» поїзди вузькоколійною залізницеюУ Києві проходить виставка «Сузір’я Полєнова»Рояль на воді: Лондоном плаває незвичайне судноЗ висоти пташиного польоту: Сноудонія дістала статус ЮНЕСКООбід на 3000 осіб: берлінці попрощалися з аеропортом «Тегель»Рідкісні експонати декоративного мистецтва показали в КиєвіТрадиційні сокири як і раніше роблять на ЗакарпаттіABBA випустить перший за 40 років новий альбомВиставка в музеї Прадо: чому жінки писали маленькі картини