16.07.2022
Телеканал NTD

Копії кораблів Колумба вирушили в подорож по Міссісіпі

Копії кораблів Колумба вирушили в подорож по Міссісіпі

На березі Міссісіпі зібралися жителі американського міста Білоксі. Вони спостерігають, як до гавані наближаються дві каравели...

Дата завантаження: 2022-08-16

video

На березі Міссісіпі зібралися жителі американського міста Білоксі. Вони спостерігають, як до гавані наближаються дві каравели. Це копії кораблів «Пінта» і «Нінья», які наприкінці XV століття брали участь в експедиції Христофора Колумба, коли той відкрив Америку.

[жителька міста Білоксі]:
«Наш друг написав нам у Facebook, що вони вже підходять до Білоксі. Ми чекаємо, що вони ось-ось прибудуть. Це так захопливо».

На каравелі “Нінья” Колумб здійснив три експедиції. Сліди корабля загубилися в 1501 році. А 29 років тому в Бразилії завершилося будівництво копії знаменитого судна. Воно стало плавучим музеєм.

Тепер «Нінья» подорожує десять місяців на рік, заходячи до двох-трьох десятків портів.

[Стівен Санджер, капітан судна]:
«Це наш перший порт у новому сезоні. Подорожувати здебільшого дуже приємно. Коли ми заходимо в гавань, завжди здається, що вітер трохи посилюється. А все інше просто чудово».

Каравелу будували португальські майстри, обізнані із секретами цього давнього ремесла.

[Стівен Санджер, капітан судна]:
«Двадцятьом чоловікам знадобилося 32 місяці, щоби без електроінструментів побудувати “Нінью”. А перед тим як закласти кіль, ми три роки досліджували, щоб зробити все максимально точно».

Судно побудували з восьми видів листяних дерев. За часів Колумба штурвалів ще не було. Керували каравелою за допомогою румпеля.

[Брюс Зенк, перший помічник]:
«Вони керували ногами, бо це найсильніша частина тіла. Тому вони просто штовхали румпель, поки не повернуть. Потім повертали його на місце й утримували».

2005 року побудували копію каравели «Пінта». Гроші зібрали завдяки «Ніньї». Тепер обидва кораблі плавають разом. Трохи більше ніж тиждень вони стоятимуть у Білоксі, а потім вирушать до Алабами та Флориди. Після цього каравели здійснять подорож верхів’ям Міссісіпі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Копії кораблів Колумба вирушили в подорож по МіссісіпіРідкісну книжку про Гаррі Поттера виставлять на аукціонСтародавня лодська мозаїка повернулася до Ізраїлю після світового турнеУ столиці Ємену під час перемир’я почали відновлювати Старе містоРекорд Гіннеса: непалець став найнижчим підлітком у світіНарендра Моді разом з індійцями відзначив Міжнародний день йогиФестиваль квітів і трав: Вірменія відроджує знання предківРаритети зі світу спорту, музики й політики відкрили публіці в Нью-ЙоркуСтародавні артефакти, які врятувала поліція, виставили в музеї в Римі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: