23.12.2021
Телеканал NTD

Жінка на інвалідному візку створює пандуси з Lego

Жінка на інвалідному візку створює пандуси з Lego

Цеглинка до цеглинки. Жителька німецького міста Ганау Рита Ебель складає з конструктора Lego не зовсім звичайні..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Цеглинка до цеглинки. Жителька німецького міста Ганау Рита Ебель складає з конструктора Lego не зовсім звичайні вироби. Вона виготовляє пандуси для людей з інвалідністю, таких як сама.

[Рита Ебель, жителька міста Ганау]:
«Ніхто не залишається байдужим, проходячи повз пандус із Lego. Чи то діти, які намагаються витягнути цеглинки, чи дорослі, які відразу фотографують його смартфонами».

62-річну Риту Ебель уже прозвали Лего-Бабусею. Вона опинилася в інвалідному візку 25 років тому після автокатастрофи.

А ідея створювати пандуси з конструктора виникла після того, як її подруга, теж візочниця, не змогла спуститися сходами, виїжджаючи з магазину. Довелося просити про допомогу чотирьох чоловіків.

Потім Рита побачила в медичному журналі фотографію жінки в електричному інвалідному візку, яка їхала мостом з конструктора.

Лего-Бабуся одразу ж взялася до справи. Завдяки їй у Ганау біля різних громадських місць з’явилося 12 пандусів. Серед них — ось ця перукарня.

[Маліка ель-Харті, управитель перукарні]:
«Усі, хто проходить повз, задоволені пандусами. Крім цього, їх видно здалеку, і відразу зрозуміло, що сюди можна потрапити без жодних проблем. Це чудово. Усі, хто бачить пандуси з Lego, дуже раді. Це чудова ідея».

На кожен пандус йде кілька сотень цеглинок конструктора й до восьми тюбиків клею.

Рита разом із чоловіком робить їх безоплатно у вільний від основної роботи час.

[Рита Ебель, жителька міста Ганау]:
«Для мене це просто спроба трохи наблизити світ до безперешкодних подорожей. Адже будь-хто може раптово опинитися в інвалідному візку».

Інформація про такі різнокольорові пандуси швидко поширилася. І зараз люди зі всієї країни відправляють Риті свої старі блоки конструктора. Жінка також створила інструкцію, як збирати такі спуски. Тож Lego-пандуси почали робити й в інших країнах.
Коротке посилання на цю сторінку:

Жінка на інвалідному візку створює пандуси з LegoБразильська котокав’ярня пропонує забрати тварин із собоюКитай може втратити статус найбільш населеної країни світуПрем’єр Великої Британії розповів, як країна повертатиметься до нормального життяУнікальне вечірнє вбрання демонструють у Тель-АвівіУ Барселоні поменшає доріг і побільшає тротуарівУ зоопарку Вашингтона леви й тигри одужують після COVIDУ насильство переросли мирні протести проти податкової реформи в КолумбіїЕксперт: «ковідний пузир» Олімпійського селища порушено