22.06.2021
Телеканал NTD

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в Парижі

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в Парижі

Сукня, яка підійде лише королеві. Але саме її Марія-Антуанетта не одягала. Це лише костюм, у який..

Дата завантаження: 2021-09-22

video

Сукня, яка підійде лише королеві. Але саме її Марія-Антуанетта не одягала. Це лише костюм, у який вбиралася Діана Крюгер, коли виконувала роль королеви Франції.

1774 року 14-річна австрійська ерцгерцогиня вийшла заміж за Людовика XVI. Так вона стала останньою королевою Франції перед революцією, яка змінила державний лад. Однак її спадщина, як і раніше, живе. І саме її показали в замку Консьєржері в Парижі. У ньому Марію-Антуанетту тримали під вартою перед стратою в 1793 році.

[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Вона створювала тренди своїми перуками й екстравагантним одягом. На виставці ми показуємо урядовий вісник королеви. У ньому є зразки тканини, які вона відбирала особисто. З такої тканини шили її вбрання».

Серед експонатів виставки — безліч портретів королеви, які було написано з XVIII століття й до наших днів. Можна побачити, який образ Марії-Антуанетти використовували в рекламі й навіть для створення ляльки Барбі.

Однак, напевно, найзнаніший образ з’явився у фільмі Софії Копполи у 2006 році. Роком раніше Джон Гальяно зробив Марію-Антуанетту музою своєї колекції для Dior.

Зазвичай весілля останньої королеви Франції зображують дуже пишним й урочистим. Але історики з цим не згодні.

[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Я не бачив весільних зображень королеви, не пам’ятаю, щоб хтось із її сучасників його зобразив. Але весілля тоді були не такими пишними, як ми вважаємо сьогодні — з розкішним білим платтям. У XVIII столітті вони були іншими. Вона найімовірніше наділа просто одну зі своїх палацових суконь».

Однак спадщина королеви не обмежується лише виставкою. Її можна знайти в Парижі всюди. Ось найстаріша ювелірна фірма Франції, якою керує одна сім’я. Вона може похвалитися браслетом, що колись належав Марії-Антуанетті. Решту прикрас тут теж роблять у її стилі.

А в цьому ресторані, що неподалік від Ейфелевої вежі, подають шампанське, яке колись піднесли королеві як подарунок.

Марія-Антуанетта народилася у Відні в листопаді 1755 року. А в жовтні 1793-го її стратили.
Коротке посилання на цю сторінку:

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в ПарижіПерші у світі банки виникли в МароккоПринци Вільям і Гаррі відкрили статую принцеси Діани в ЛондоніЯк жителі різних півкуль святкують зимове й літнє сонцестоянняВ Індії знову пустили «іграшкові» поїзди вузькоколійною залізницеюГотелі й ресторани Канн готуються зустріти гостей кінофестивалюЦеремонію зміни варти біля Букінгемського палацу провели вперше з початку пандеміїСкульптури «українського Мікеланджело» показали в КиєвіОбід на 3000 осіб: берлінці попрощалися з аеропортом «Тегель»У Музеї Голодомору відкрили оновлену експозицію