25.12.2024
Телеканал NTD

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в Парижі

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в Парижі

Сукня, яка підійде лише королеві. Але саме її Марія-Антуанетта не одягала. Це лише костюм, у який..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Сукня, яка підійде лише королеві. Але саме її Марія-Антуанетта не одягала. Це лише костюм, у який вбиралася Діана Крюгер, коли виконувала роль королеви Франції.

1774 року 14-річна австрійська ерцгерцогиня вийшла заміж за Людовика XVI. Так вона стала останньою королевою Франції перед революцією, яка змінила державний лад. Однак її спадщина, як і раніше, живе. І саме її показали в замку Консьєржері в Парижі. У ньому Марію-Антуанетту тримали під вартою перед стратою в 1793 році.

[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Вона створювала тренди своїми перуками й екстравагантним одягом. На виставці ми показуємо урядовий вісник королеви. У ньому є зразки тканини, які вона відбирала особисто. З такої тканини шили її вбрання».

Серед експонатів виставки — безліч портретів королеви, які було написано з XVIII століття й до наших днів. Можна побачити, який образ Марії-Антуанетти використовували в рекламі й навіть для створення ляльки Барбі.

Однак, напевно, найзнаніший образ з’явився у фільмі Софії Копполи у 2006 році. Роком раніше Джон Гальяно зробив Марію-Антуанетту музою своєї колекції для Dior.

Зазвичай весілля останньої королеви Франції зображують дуже пишним й урочистим. Але історики з цим не згодні.

[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Я не бачив весільних зображень королеви, не пам’ятаю, щоб хтось із її сучасників його зобразив. Але весілля тоді були не такими пишними, як ми вважаємо сьогодні — з розкішним білим платтям. У XVIII столітті вони були іншими. Вона найімовірніше наділа просто одну зі своїх палацових суконь».

Однак спадщина королеви не обмежується лише виставкою. Її можна знайти в Парижі всюди. Ось найстаріша ювелірна фірма Франції, якою керує одна сім’я. Вона може похвалитися браслетом, що колись належав Марії-Антуанетті. Решту прикрас тут теж роблять у її стилі.

А в цьому ресторані, що неподалік від Ейфелевої вежі, подають шампанське, яке колись піднесли королеві як подарунок.

Марія-Антуанетта народилася у Відні в листопаді 1755 року. А в жовтні 1793-го її стратили.
Коротке посилання на цю сторінку:

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в ПарижіУ Помпеях знайшли давню бенкетну залу з фрескамиТаємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і ГерцеговиніДо Гани повернулися реліквії, вивезені за часів британської колонізаціїВиставка забутих жінок-художниць проходить у ЛондоніВ Італії відкрився новий підвісний міст на висоті 175 метрівСтаровинне іспанське ательє створює одяг та аксесуари для кіноіндустрії всього світу10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріВигадливе та дивовижне керамічне мистецтво показали в ЛондоніВогняноволосі жінки незвичайної краси: виставка прерафаелітів відкрилася в Італії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: