16.08.2022
Телеканал NTD

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в Парижі

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в Парижі

Сукня, яка підійде лише королеві. Але саме її Марія-Антуанетта не одягала. Це лише костюм, у який..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Сукня, яка підійде лише королеві. Але саме її Марія-Антуанетта не одягала. Це лише костюм, у який вбиралася Діана Крюгер, коли виконувала роль королеви Франції.

1774 року 14-річна австрійська ерцгерцогиня вийшла заміж за Людовика XVI. Так вона стала останньою королевою Франції перед революцією, яка змінила державний лад. Однак її спадщина, як і раніше, живе. І саме її показали в замку Консьєржері в Парижі. У ньому Марію-Антуанетту тримали під вартою перед стратою в 1793 році.

[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Вона створювала тренди своїми перуками й екстравагантним одягом. На виставці ми показуємо урядовий вісник королеви. У ньому є зразки тканини, які вона відбирала особисто. З такої тканини шили її вбрання».

Серед експонатів виставки — безліч портретів королеви, які було написано з XVIII століття й до наших днів. Можна побачити, який образ Марії-Антуанетти використовували в рекламі й навіть для створення ляльки Барбі.

Однак, напевно, найзнаніший образ з’явився у фільмі Софії Копполи у 2006 році. Роком раніше Джон Гальяно зробив Марію-Антуанетту музою своєї колекції для Dior.

Зазвичай весілля останньої королеви Франції зображують дуже пишним й урочистим. Але історики з цим не згодні.

[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Я не бачив весільних зображень королеви, не пам’ятаю, щоб хтось із її сучасників його зобразив. Але весілля тоді були не такими пишними, як ми вважаємо сьогодні — з розкішним білим платтям. У XVIII столітті вони були іншими. Вона найімовірніше наділа просто одну зі своїх палацових суконь».

Однак спадщина королеви не обмежується лише виставкою. Її можна знайти в Парижі всюди. Ось найстаріша ювелірна фірма Франції, якою керує одна сім’я. Вона може похвалитися браслетом, що колись належав Марії-Антуанетті. Решту прикрас тут теж роблять у її стилі.

А в цьому ресторані, що неподалік від Ейфелевої вежі, подають шампанське, яке колись піднесли королеві як подарунок.

Марія-Антуанетта народилася у Відні в листопаді 1755 року. А в жовтні 1793-го її стратили.
Коротке посилання на цю сторінку:

Спадщину останньої королеви Франції Марії-Антуанетти показали в ПарижіРекорд Гіннеса: непалець став найнижчим підлітком у світіУ Грузії відкрили скляний міст із підвісною кав’ярнеюВ Угорщині з’явилася радіостанція, яка розповідає про життя циганРаритети зі світу спорту, музики й політики відкрили публіці в Нью-ЙоркуНародний киргизький танець допомагає лікувати легеніСобор Паризької Богоматері обіцяють відкрити у 2024 роціНайбільший у світі швейцарський прапор повісили на горі в АльпахШерон Стоун й Алісія Вікандер — гості червоної доріжки Каннського кінофестивалюЧотири дні гулянь на честь королеви: як святкували британці

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: