1774 року 14-річна австрійська ерцгерцогиня вийшла заміж за Людовика XVI. Так вона стала останньою королевою Франції перед революцією, яка змінила державний лад. Однак її спадщина, як і раніше, живе. І саме її показали в замку Консьєржері в Парижі. У ньому Марію-Антуанетту тримали під вартою перед стратою в 1793 році.
[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Вона створювала тренди своїми перуками й екстравагантним одягом. На виставці ми показуємо урядовий вісник королеви. У ньому є зразки тканини, які вона відбирала особисто. З такої тканини шили її вбрання».
Серед експонатів виставки — безліч портретів королеви, які було написано з XVIII століття й до наших днів. Можна побачити, який образ Марії-Антуанетти використовували в рекламі й навіть для створення ляльки Барбі.
Однак, напевно, найзнаніший образ з’явився у фільмі Софії Копполи у 2006 році. Роком раніше Джон Гальяно зробив Марію-Антуанетту музою своєї колекції для Dior.
Зазвичай весілля останньої королеви Франції зображують дуже пишним й урочистим. Але історики з цим не згодні.
[Крістофер Райд, працівник замку Консьєржері]:
«Я не бачив весільних зображень королеви, не пам’ятаю, щоб хтось із її сучасників його зобразив. Але весілля тоді були не такими пишними, як ми вважаємо сьогодні — з розкішним білим платтям. У XVIII столітті вони були іншими. Вона найімовірніше наділа просто одну зі своїх палацових суконь».
Однак спадщина королеви не обмежується лише виставкою. Її можна знайти в Парижі всюди. Ось найстаріша ювелірна фірма Франції, якою керує одна сім’я. Вона може похвалитися браслетом, що колись належав Марії-Антуанетті. Решту прикрас тут теж роблять у її стилі.
А в цьому ресторані, що неподалік від Ейфелевої вежі, подають шампанське, яке колись піднесли королеві як подарунок.
Марія-Антуанетта народилася у Відні в листопаді 1755 року. А в жовтні 1793-го її стратили.
Коротке посилання на цю сторінку: