Юні учні сходяться у двобої один з одним і зі своїм наставником. Сігеру Аокі — майстер кендо восьмого дану. Викладає це бойове мистецтво японським дітям понад 40 років. Але скоро 70-річний майстер зніме захисну екіпіровку й візьме в руки олімпійський вогонь. 12 травня факел прибуде до Фукуоки, де живе Сігеру.
Чоловік уже бачив естафету олімпійського вогню. Тоді йому було 14 років. Японія приймала літні Ігри 1964 року.
[Сігеру Аокі, майстер кендо]:
«Того дня вчитель сказав нам: “Ви більше ніколи не побачите олімпійський факел, тому уважно подивіться на нього”. Дуже добре пам’ятаю ту подію».
Учитель помилився, і тепер Сігеру сам стане факелоносцем. Але цій честі передували довгі роки тренувань і вдосконалення майстерності.
Зайнятися кендо йому порадила мама. Потім пішов працювати в поліцію, де цей вид спорту входить до навчальної програми. Здобути восьмий дан було нелегко, але Сігеру впорався.
[Сігеру Аокі, майстер кендо]:
«Коли я пройшов атестацію, то немов літав у хмарах. Неможливо описати це почуття, був безмежно щасливим. Уся моя наполеглива праця не була марною».
Кендо — це сучасне бойове мистецтво фехтування на бамбукових мечах. Воно бере свій початок у давній японській майстерності володіння мечем — кендзюцу. Вони мають однакову філософію: удосконалювати душу й тіло, розвивати міцний дух, цінувати честь і ввічливість, служити державі й усьому людству.
Деякі шанувальники кендо виступають за включення цього бойового мистецтва до програми Олімпійських ігор. Але Сігеру вважає, що в кендо свій шлях.
[Сігеру Аокі, майстер кендо]:
«Людей надихнуло би те, що кендо — серед олімпійських видів спорту. Але це матиме і плюси, і мінуси».
Естафета олімпійського вогню літніх Ігор у Токіо стартує 12 березня і триватиме до 24 липня. Тоді почнеться Олімпіада-2020.
Коротке посилання на цю сторінку: