04.07.2021
Телеканал NTD

70-річний майстер кендо пронесе факел під час естафети олімпійського вогню в Японії

70-річний майстер кендо пронесе факел під час естафети олімпійського вогню в Японії

Юні учні сходяться у двобої один з одним і зі своїм наставником. Сігеру Аокі — майстер..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

Юні учні сходяться у двобої один з одним і зі своїм наставником. Сігеру Аокі — майстер кендо восьмого дану. Викладає це бойове мистецтво японським дітям понад 40 років. Але скоро 70-річний майстер зніме захисну екіпіровку й візьме в руки олімпійський вогонь. 12 травня факел прибуде до Фукуоки, де живе Сігеру.

Чоловік уже бачив естафету олімпійського вогню. Тоді йому було 14 років. Японія приймала літні Ігри 1964 року.

[Сігеру Аокі, майстер кендо]:
«Того дня вчитель сказав нам: «Ви більше ніколи не побачите олімпійський факел, тому уважно подивіться на нього». Дуже добре пам’ятаю ту подію».

Учитель помилився, і тепер Сігеру сам стане факелоносцем. Але цій честі передували довгі роки тренувань і вдосконалення майстерності.

Зайнятися кендо йому порадила мама. Потім пішов працювати в поліцію, де цей вид спорту входить до навчальної програми. Здобути восьмий дан було нелегко, але Сігеру впорався.

[Сігеру Аокі, майстер кендо]:
«Коли я пройшов атестацію, то немов літав у хмарах. Неможливо описати це почуття, був безмежно щасливим. Уся моя наполеглива праця не була марною».

Кендо — це сучасне бойове мистецтво фехтування на бамбукових мечах. Воно бере свій початок у давній японській майстерності володіння мечем — кендзюцу. Вони мають однакову філософію: удосконалювати душу й тіло, розвивати міцний дух, цінувати честь і ввічливість, служити державі й усьому людству.

Деякі шанувальники кендо виступають за включення цього бойового мистецтва до програми Олімпійських ігор. Але Сігеру вважає, що в кендо свій шлях.

[Сігеру Аокі, майстер кендо]:
«Людей надихнуло би те, що кендо — серед олімпійських видів спорту. Але це матиме і плюси, і мінуси».

Естафета олімпійського вогню літніх Ігор у Токіо стартує 12 березня і триватиме до 24 липня. Тоді почнеться Олімпіада-2020.
Коротке посилання на цю сторінку:

70-річний майстер кендо пронесе факел під час естафети олімпійського вогню в ЯпоніїРежим надзвичайної ситуації і порожні трибуни: на Іграх-2020 не буде глядачівУ Швеції німецькі слеклайнери побили світовий рекорд із хайлайнуЯк непримітне містечко допомогло закласти основи сучасної ОлімпіадиНімецький чемпіон із веслувального слалому готується до своєї третьої ОлімпіадиІспанець виконав рекордне 30-метрове переднє сальто на змаганнях із фрирайдуЯпонська суддя із дзюдо черпає натхнення в роботі з феєрверками