25.10.2024
Телеканал NTD

Виставка забутих жінок-художниць проходить у Лондоні

Виставка забутих жінок-художниць проходить у Лондоні

Роботи забутих жінок-художниць показують на новій виставці. Експозиція називається «Тепер ви нас бачите». Це картини 100..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Роботи забутих жінок-художниць показують на новій виставці. Експозиція називається «Тепер ви нас бачите». Це картини 100 британок, які творили з 1520 по 1920 рік.

Картини виставили в галереї Тейт у Лондоні. Виставка охоплює період — 400 років, починаючи з того часу, коли Генріх VIII був на британському троні, і аж до правління Георга V на початку XX століття.

[Табіта Барбер, кураторка виставки]:

«Я думаю, що людей дуже здивує те, що у Великій Британії з XVI століття до початку XX століття жінки завжди були частиною світу мистецтва. Це не були благородні жінки, які писали заради визнання. Кожна свого часу була добре відомою, і мистецтво для них було фахом і джерелом засобів для існування».

Попри їхні таланти, більша частина цих робіт та імен відтоді була забута.

Роботи висять у хронологічному порядку. Серед найраніших — полотна художниці XVII століття Артемізії Джентілескі, яка писала при дворі короля Карла I, а також портрети жінок, написані Джоан Карлайл.

У залі XX століття показано твори воєнного мистецтва, написані на великих полотнах першою офіційною британською військовою художницею Анною Ейрі.

[Табіта Барбер, кураторка виставки]:

«Є дивовижні описи того, як вона писала на цих фабриках. Там було так жарко, що її взуття буквально плавилося. Роботи дуже масштабні. Ми всі знаємо багатьох військових художників-чоловіків, але рідко хто згадує про Анну Ейрі».

Експозиція працюватиме по 13 жовтня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Виставка забутих жінок-художниць проходить у ЛондоніКитайські майстри готують повітряних зміїв до видовищного фестивалюВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціонMet Gala — 2024: квіти, блиск і химерні формиДо Гани повернулися реліквії, вивезені за часів британської колонізаціїБез інтернету та зв’язку: на Балі відзначили День тишіУперше за 450 років вісім частин вівтаря епохи Відродження зібрали докупиВсесвітній День Фалунь Дафа відзначили парадами та іншими мальовничими заходамиВ Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимівФранцузький острів Мон-Сен-Мішель знову став недоступним

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: