25.05.2024
Телеканал NTD

В Афінах показали комп’ютери, годинники й роботів Стародавньої Греції

В Афінах показали комп'ютери, годинники й роботів Стародавньої Греції

Понад 100 винаходів стародавніх греків показали на виставці в Афінах. Вони висвітлюють такі аспекти життя, про..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Понад 100 винаходів стародавніх греків показали на виставці в Афінах. Вони висвітлюють такі аспекти життя, про які мало хто знає.

Усі ці винаходи було відтворено за стародавніми записами. Ось автоматизований офіціант Філон, якого придумали в III столітті до нашої ери. Він міг наливати напої за допомогою канатів, противаг і повітряного тиску. Пляшку тримав у правій руці. Коли ставили кубок в ліву, він починав наливати в нього напій. Коли келих наповнювався, то робот зупинявся.

[Панагіотіс Коцанас, куратор виставки]:
«Відкривши капот сучасної машини, ви побачите болти, гайки, автоматичні системи керування. І все це найпершими винайшли давні греки».

Це автоматичні двері Герона Олександрійського. Їх було встановлено в храмі. Коли на вівтарі запалювали вогонь, вони відчинялися завдяки підземному механізмові. Їх урухомлювала вода, тиск повітря і противаги.

Давній Антикітерський механізм уважають прототипом сучасного комп’ютера. Він включав численні трибки й циферблати зі стрілками й використовувався для розрахунку руху небесних тіл і визначення дат астрономічних явищ.

А турбіну Герона вважають прототипом сучасного парового двигуна.

[Міна Міцомпону, директор музею]:
«Турбіна Герона могла привести до промислової революції ще дві тисячі років тому. Тобто якби соціальні, економічні та політичні умови були сприятливими, то завдяки цьому конкретному винаходові міг би з’явитися перший паровий двигун».

Виставку відкрито в Музеї давньогрецьких технологій в Афінах.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Афінах показали комп’ютери, годинники й роботів Стародавньої ГреціїНовий гігантський твір художника Сейпа привертає увагу до мігрантівНародну музику шоро в Бразилії визнали культурною спадщиноюМісто з казки «Тисяча й одна ніч» запрошує на фестиваль у СШАМіжнародний день бджіл: як вивчають цих комах із часів ГалілеяНаціональний симфонічний оркестр США зіграв на старовинних інструментахНаціональний балет Грузії приїхав з танцювальною програмою до Боснії і ГерцеговиниСендбординг повертається до НамібіїОстанню картину Караваджо показали в ЛондоніЯк архітектура Марокко поєднує давнину із сучасністю

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: