Понад 100 винаходів стародавніх греків показали на виставці в Афінах. Вони висвітлюють такі аспекти життя, про які мало хто знає.
Усі ці винаходи було відтворено за стародавніми записами. Ось автоматизований офіціант Філон, якого придумали в III столітті до нашої ери. Він міг наливати напої за допомогою канатів, противаг і повітряного тиску. Пляшку тримав у правій руці. Коли ставили кубок в ліву, він починав наливати в нього напій. Коли келих наповнювався, то робот зупинявся.
[Панагіотіс Коцанас, куратор виставки]:
«Відкривши капот сучасної машини, ви побачите болти, гайки, автоматичні системи керування. І все це найпершими винайшли давні греки».
Це автоматичні двері Герона Олександрійського. Їх було встановлено в храмі. Коли на вівтарі запалювали вогонь, вони відчинялися завдяки підземному механізмові. Їх урухомлювала вода, тиск повітря і противаги.
Давній Антикітерський механізм уважають прототипом сучасного комп’ютера. Він включав численні трибки й циферблати зі стрілками й використовувався для розрахунку руху небесних тіл і визначення дат астрономічних явищ.
А турбіну Герона вважають прототипом сучасного парового двигуна.
[Міна Міцомпону, директор музею]:
«Турбіна Герона могла привести до промислової революції ще дві тисячі років тому. Тобто якби соціальні, економічні та політичні умови були сприятливими, то завдяки цьому конкретному винаходові міг би з’явитися перший паровий двигун».
Виставку відкрито в Музеї давньогрецьких технологій в Афінах.
Коротке посилання на цю сторінку: