Величну статую Давида, яку створив Мікеланджело, уважають шедевром епохи Відродження. А зараз у Флоренції виготовляють її 3D-копію, яка теж унікальна. Коли роботу буде закінчено, її покажуть на виставці Експо-2020 у Дубаї.
Команда інженерів, техніків і реставраторів поєднує класичне мистецтво з провідними технологіями, щоб домогтися точної подібності до оригіналу.
У грудні фахівці сантиметр за сантиметром сканували величезну статую, висота якої перевищує п’ять метрів. Для цього використовували обладнання, за допомогою якого перевіряють наявність пошкоджень на вітряних турбінах. Процес тривав 40 годин.
У 1999 році науковці Стенфордського університету теж робили тривимірне сканування статуї, але тоді технології були іншими.
[Грація Туччі, координаторка проєкту]:
«Рівень точності, з яким ми зацифрували статую, дуже високий. Він, напевно, удвічі вищий, ніж у Стенфордської моделі двадцятирічної давності. Це стало можливим завдяки технологіям, які за цей час удосконалилися».
Після сканування статую частинами видрукували на 3D-принтері. На це пішло кілька днів. Потім почалася делікатна робота досвідчених реставраторів. Вони покривають пластикові деталі сумішшю акрилу й мармурової пудри.
[Нікола Сальвіолі, керівник групи реставраторів]:
«Нам треба накласти таку суміш, щоб копія стала схожою на статую Давида. Потрібно відтворити на поверхні тріщини, злами, плями, потертості чи рівні частини. Так ми вкладемо душу в цю копію, яка з цифрової перетворилася на матеріальну».
Статую Давида створили у Флоренції в середині XV століття. Над величезною брилою каррарського мармуру намагалися працювати двоє скульпторів, але без успіху. У 1501 році це завдання дали 26-річному Мікеланджело. Він завершив шедевр у 1504 році.
Варто зазначити, що це вперше Давида зображено перед поєдинком із Голіафом. До цього його показували в стані тріумфу після перемоги над гігантом.
[Сесіль Голльберг, директор галереї Флорентійської академії мистецтв]:
«Ця скульптура показує його напружений стан. Він менший на зріст, він пастух, однак водночас сповнений сил, але не жорстокий. Усі ці контрастні почуття й емоції виражені в цій скульптурі — унікальної для всього світу».
Готову копію статуї Давида доставлять на літаку в Дубай у жовтні. Вона стоятиме в центрі виставкового павільйону Італії. А оригінал залишиться у галереї Флорентійської академії мистецтв.
Коротке посилання на цю сторінку: