17.07.2021
Телеканал NTD

У Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн років

У Чилі знайшли скам'янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн років

Останки невідомого ссавця ери динозаврів виявили під час розкопок на півдні Чилі в провінції Магальянес. До..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Останки невідомого ссавця ери динозаврів виявили під час розкопок на півдні Чилі в провінції Магальянес. До рук науковців потрапила нижня щелепа тварини з п’ятьма зубами. Ссавець жив приблизно 74 мільйони років тому. Новий вид назвали «оретеріум цен», або «п’ятизубий звір».

[Серхіо Сото, палеонтолог]:
«Найцікавіше в цій знахідці те, що тварина, ймовірно, була всеїдною. Це можна сказати, поглянувши на знайдену щелепу, яка добре збереглася. Тварина харчувалася рослинами, комахами та іншими безхребетними».

На думку вчених, голови звіра завдовжки була меншою ніж чотири сантиметри, а довжина тіла не перевищувала 30 сантиметрів.

[Серхіо Сото, палеонтолог]:
«Ця знахідка важлива ще й тому, що дає повніше уявлення про тварину, якщо порівняти з іншими знайденими в Південній Америці скам’янілостями. Досі траплялися лише зуби чи маленькі фрагменти щелепи без зубів».

Дослідники вважають, що мільйони років тому, коли Анди лише формувалися, Патагонія була інакшою. Клімат тут був вологішим, росли дерева й жили всілякі тварини. Причому не лише динозаври й летючі ящери, а й ссавці різних видів, птахи, змії та черепахи.

Учені надіються знайти на півдні Чилі ще багато скам’янілостей.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюНове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назадУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують вірусиВ іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають новіСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватисяСистему попередження про китів розробили в ІрландіїНайдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуРідкісних панамських жаб уперше вивели в неволі