25.11.2024
Телеканал NTD

Новий вид прудких динозаврів відкрили в Аргентині

Новий вид прудких динозаврів відкрили в Аргентині

Палеонтологи в Аргентині оголосили, що відкрили нового травоїдного динозавра середнього розміру. Він швидко бігав і жив..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Палеонтологи в Аргентині оголосили, що відкрили нового травоїдного динозавра середнього розміру. Він швидко бігав і жив орієнтовно 90 мільйонів років тому на території сучасної Патагонії.

Істоту назвали Chakisaurus nekul (чакізавр некуль). Її останки виявили в заповіднику Пуебло-Бланко, що в південній провінції Ріо-Негро. Цей район багатий на скам’янілості. Раніше тут знаходили кістки найрізноманітніших динозаврів.

Як припускають, найбільший чакізавр був завдовжки три метри, а заввишки — 70 сантиметрів.

[Родріго Альварес, автор статті]:

«Цей новий вид був двоногим травоїдним, у якого серед найбільш важливих особливостей був вигнутий хвіст. В інших динозаврів він був прямий. Це унікальна особливість».

Палеонтологи зазначають, що чакізаври добре й швидко бігали, бо їх оточувала велика кількість хижаків. Швидкість була головним захистом.

[Себастьян Розаділья, співавтор статті]:

«Це була травоїдна тварина середнього розміру. Дорослі особини сягали 3–4 метрів завдовжки. Тіло чакізавра, як і в інших його родичів, що жили в Південній півкулі в епоху динозаврів, було пристосоване для бігу. Він мав дуже сильні задні кінцівки та хвіст, завдяки якому він балансував під час бігу, розхитуючись із боку на бік».

Скам’янілості виявили ще під час експедиції 2018 року. Про відкриття нового виду стало відомо завдяки статті в престижному науковому журналі «Крейдові дослідження».
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий вид прудких динозаврів відкрили в АргентиніЗастосунок, що попереджає про землетруси на Тайвані, завантажили сотні тисяч разівУ пластику знайшли набагато більше хімікатів, ніж виявили ранішеВ Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння водиУ США розробляють плавучий вітрогенератор потужністю 20 мегаватівВ Ізраїлі знайшли величезне підземне укриття, зроблене 2000 років томуСкелет віком 6800 років знайшли в БаваріїВ Австралії чагарники допоможуть отримувати електроенергіюАртефакти з «Британських Помпеїв» показали на виставці в АнгліїБерезень 2024 став найспекотнішим в історії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: