08.02.2021
Телеканал NTD

У Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 років

У Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 років

У єгипетському Луксорі виявили так зване Загублене місто віком близько 3400 років. Відомий археолог Захі Хавасс..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

У єгипетському Луксорі виявили так зване Загублене місто віком близько 3400 років.

Відомий археолог Захі Хавасс і його команда у вересні почали шукати біля Луксора поминальний храм. Але наступними тижнями вчені стали знаходити залишки глинобитних споруд у всіх напрямках.

Зрештою вони відкопали добре збережене місто з будинками, стіни яких майже всі вціліли, а в кімнатах було чимало побутових речей. Серед них посуд і прикраси. А на цеглі видрукувано символи Аменхотепа III.

[Захі Хавасс, єгиптолог]:
«Ми вважаємо, що виявлення цього золотого втраченого міста за важливістю можна порівняти лише зі знайденням Тутанхамона. Я називаю його золотим містом, бо його заснували в золотий вік Єгипту — у 1392 році до нашої ери. Я називаю його загубленим містом, бо воно було втрачене, ніхто не вірив, що воно існує».

За словами Хавасса, місто мало три основні райони. Поки виявлено велику територію, де зберігали сандалі, а також шили одяг і огранювали дорогоцінні камені для виготовлення намист і браслетів.

[Захі Хавасс, єгиптолог]:
«Але найголовніше — статуетки цариці Тії, дружини Аменхотепа III. Ми гадаємо, що в західній частині цього міста знайдемо щось про Тутанхамона. У вересні ми розкопуватимемо територію храмів».

Знахідка розкриває життя стародавніх єгиптян у період, коли вони починали поклонятися богу Атону.

[Алі Абу Дашиш, археолог]:
«Ми завжди вважали, що давньоєгипетська культура ґрунтувалася на смерті й відродженні. Але тепер ми знаємо подробиці життя стародавніх єгиптян. Ми виявили посуд для в’яленого м’яса, знайшли предмети, які розповіли нам історію цієї землі Аменхотепа III, де почалося поклоніння Атону».

Згідно з історичними свідченнями, на території міста стояло три палаци Аменхотепа III. Там також був адміністративний і промисловий центр царства.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 роківЯк бактерія костариканських жаб допоможе перемогти смертельний грибокУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують вірусиАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахФотопастки у гватемальських джунглях зняли життя ягуарівЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуПрибирання й пісні: робот розважає медиків і пацієнтів лікарні в Мюнхені