13.01.2024
Телеканал NTD

В Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння води

В Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння води

Новий спосіб перемогти цвітіння води вигадали в Австралії. Науковці створили спеціальну глину, яка поглинає надлишок фосфору,..

Дата завантаження: 2024-04-13

video

Новий спосіб перемогти цвітіння води вигадали в Австралії. Науковці створили спеціальну глину, яка поглинає надлишок фосфору, через який прискорюється розмноження фітопланктону.

Зараз дослідники тестують новий метод, розпорошуючи розведену глину по воді, що цвіте.

[Тодд Джонсон, працівник компанії-підрядника]:

«Ми розбризкуємо глину по воді максимально рівномірно, щоби було схоже на дощ. Глина осідає на дно й забирає із собою фосфат, без якого водорості не виживуть».

Вода цвіте через надмірне використання мінеральних добрив, переважно фосфатних. Разом зі стічними та ґрунтовими водами вони потрапляють у річки, озера та моря. Це прискорює ріст водоростей. Через це живим організмам у воді бракує світла та кисню.

[Свенья Туліпані, працівниця департаменту водних ресурсів]:

«У воді виникає нестача кисню, через що може загинути риба».

Дослідники провели експеримент у річках поруч із містом Перт.

[Раян Кем, працівник департаменту водних ресурсів]:

«Уміст фосфору зменшився на 95 %. Це дивовижно».

[Тодд Джонсон, працівник компанії-підрядника]:

«Ми зробили це в різних річках на південному заході. І в деяких за два дні вода стала прозорою».

Тепер глиняний розчин розбризкують в озері.

Дослідження допоможуть визначити точне дозування глини. Якщо науковці підтвердять, що новий спосіб дієвий, його, можливо, застосовуватимуть у всій Австралії.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Австралії створили глину, яка допомагає зупинити цвітіння води200 давніх украдених артефактів повернулися до ПеруКубинські біологи розгадують таємниці міграції птахів із Північної АмерикиПриватний місячний модуль «Одіссей» лежить на боці, але працюєНа Марсі виявили величезні поклади підземного льодуЯк «суперличинки» допоможе розв’язати проблему перероблення пластикуНовий тривожний рекорд: температура океану в лютому досягла абсолютного максимумуЛичинок коралів заманюють до рифів за допомогою звуківЯрмарок роботів проходить у данському місті ОденсеМишку замінили жести: нову технологію показали на Світовому конгресі мобільних технологій

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: