08.12.2021
Телеканал NTD

Група волонтерів має намір провести 40 днів в ізоляції в підземній печері

Група волонтерів має намір провести 40 днів в ізоляції в підземній печері

Ці 15 чоловіків і жінок 15 березня спустилися до французької печери Ломбрів, що біля кордону з..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Ці 15 чоловіків і жінок 15 березня спустилися до французької печери Ломбрів, що біля кордону з Іспанією.

У цьому місці вони загалом проведуть 40 днів без будь-яких пристроїв для вимірювання часу й контактів із зовнішнім світом.

Такий незвичайний експеримент вирішили провести, щоб зрозуміти, як на людський мозок упливає середовище, де можна повністю втратити відлік часу.

[Жеремі Румен, менеджер експерименту]:
«Ми справді хочемо отримати повну картину того, як вони живуть, як вони визначають час і як адаптуються до такого середовища й такої ситуації».

Загалом для 15 осіб до печери спустили чотири тонни їжі. Не маючи нічого, за допомогою чого можна було б визначати час, як-от денне світло, годинник чи телефони, учасники експерименту почали орієнтуватися на природні потреби організму. Тобто вони сплять, коли втомлюються, і їдять, коли зголодніють.

Електрику виробляють за допомогою педальної динамо-машини. А вода є в самій печері. За мозковою активністю учасників стежать за допомогою спеціальних сенсорів.

[Жеремі Румен, менеджер експерименту]:
«Наша мета в тому, щоб зрозуміти, як люди, особливо непрофесіонали, тобто з повсякденного життя, можуть адаптуватися до серйозних змін».

Усі зібрані дані обробляє команда вчених з Інституту адаптації людини, що працює з партнерськими лабораторіями Франції та Швейцарії.

Дослідники сподіваються, що експеримент допоможе готувати астронавтів для тривалих космічних місій, а також моряків для життя на підводних човнах.

Учасників експерименту відбирали з-поміж волонтерів. Вони покинуть печеру 23 чи 24 квітня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Група волонтерів має намір провести 40 днів в ізоляції в підземній печері50-річна нігерійська школярка: «Учитися ніколи не пізно»У Мексиці до заповідника повернулися комахи, але відвідувачів майже немаєНа лаві вулкана в Ісландії смажать сосискиІндонезієць розповідає казки, щоб урятувати мангрові лісиПонад 300 тис. померлих: Бразилія перетворюється на світовій епіцентр пандемії40 000 підземних поштовхів: на ісландському півострові Рейк’янес чекають виверженняБританська компанія придумала, як робити з масок шкільні стільціКімната в саду: британці придумали карантинні офісиРічку в Сан-Паулу очищають від сміття, і туди повертається риба