28.11.2024
Телеканал NTD

В Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимів

В Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимів

Вулиці в центрі Баку вистелили килимами. В Азербайджані вперше проводять Національний фестиваль килимів. Тут організували виставки..

Дата завантаження: 2024-05-28

video

Вулиці в центрі Баку вистелили килимами. В Азербайджані вперше проводять Національний фестиваль килимів. Тут організували виставки та майстер-класи. За процесом виготовлення можна спостерігати прямо на вулиці. Майстрині приїхали з різних регіонів країни.

[Судабі Оруджова, ткаля]:

«Ми представляємо Агдам. Цього ремесла нас навчили бабусі. Зараз в Агдамі є центр килимарства, де навчається молоде покоління. Я опановувала це ремесло з малих літ».

Мистецтво килимарства досягло розквіту в Азербайджані в Середні віки. На фестивалі демонструють найвідоміші місцеві школи — бакинську, гянджинську, ширванську, карабаську та інші.

[Ульвія Абдуллаєва, працівниця заповідника «Ічері-шехер»]:

«Мета цього заходу — зберегти традиційне азербайджанське килимарство. Створення килимів — це мистецтво й традиція. Килимарство — це одна з найважливіших професій в Азербайджані».

Килимарство — одне з найдавніших ремесел в Азербайджані. Після розквіту цього мистецтва в Середні віки азербайджанські килими стали відомі і в Азії, і в Європі. У 2010 році традиційне килимарство Азербайджану додали в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Азербайджані вперше провели Національний фестиваль килимівСтаровинне іспанське ательє створює одяг та аксесуари для кіноіндустрії всього світуВісім унікальних годинників Міхаеля Шумахера виставлять на аукціонПавич, коала та дракон: виставку квітів в індійському штаті Тамілнад присвятили дикій природіМодниці привабили увагу на Чемпіонаті світу з кінних перегонів у ДубаїТаємничі кулясті камені приваблюють туристів до лісу в Боснії і ГерцеговиніВигадливе та дивовижне керамічне мистецтво показали в ЛондоніУ Помпеях знайшли давню бенкетну залу з фрескамиСтаре місто Баку приваблює туристів стародавніми палацами, мечетями та караван-сараямиІракський перукар створює картини з волосся клієнтів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: