Деякі з цих медичних експрес-тестів зроблено з викинутих жуйок.
Шотландські дослідники переробляють пластикові відходи, сподіваючись розв’язати проблему забруднення довкілля.
Щороку для виявлення ковіду, малярії та інших захворювань у світі використовують мільйони експрес-тестів. А також тести на вагітність.
Їх викидають одразу після використання. А виробляють їх із нової пластикової сировини.
[Майвенн Керсоді-Кероа, дослідниця]:
«Питання в тому, чи варто їх виробляти з первинного пластику. Чи можливо усунути вуглецевий слід виробництва первинного пластику в цьому конкретному випадку?»
Зазвичай відходи експрес-тестів не переробляють через проблеми із сортуванням і потенційним зараженням. Таке сміття переважно спалюють або викидають на звалище.
[Еліс Стріт, професор Единбурзького університету]:
«Щоб урятувати життя та вилікувати людей, ми виробляємо величезну кількість одноразових пластикових тестів. Але ті ж тести сприяють пластиковому забрудненню в усьому світі».
Щорічно для експрес-тестування виробляють близько 18 тисяч тонн пластику. У середньому на один тест іде близько 15 грамів сировини.
Крім використаної жувальної гумки, команда виробила тести також з інших видів пластику, зокрема зі старих деталей холодильників.
Зараз починають тестувати прототипи. Головне завдання — домогтися того, щоб нові експрес-тести були такими ж точними, як і їхні аналоги, що забруднюють природу.
Коротке посилання на цю сторінку: