17.07.2021
Телеканал NTD

Під час операції на головному мозку пацієнтка грала на скрипці

Під час операції на головному мозку пацієнтка грала на скрипці

Незвичайну операцію провели в клініці Королівського коледжу Лондона. Тоді як пацієнтці видаляли з мозку пухлину, вона..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Незвичайну операцію провели в клініці Королівського коледжу Лондона. Тоді як пацієнтці видаляли з мозку пухлину, вона грала на скрипці.

[Дагмар Тернер, пацієнтка]:
«Я нічого особливого не виконувала. Трохи пограла Summertime й кілька гам і всіляких звукорядів. Найскладніше було придумати, що грати. Іноді просто все вилітає з голови, і пальці забувають. Пам’ятаю лише, що я постійно щось чи когось зачіпала смичком і думала: “Гей, відійдіть, мені треба грати гучніше!”».

53-річна Дагмар Тернер з острова Вайт раніше працювала консультантом з менеджменту. А у вільний час захоплювалася грою на скрипці. Інструмент уперше взяла ще в чотирирічному віці.

Жінка боялася, що після хірургічного втручання може втратити деякі рухові функції, тому попросила дозволу грати під час видалення пухлини. Лікарі погодилися лише за день до операції.

[Дагмар Тернер, пацієнтка]:
«Ми кілька разів зустрічалися, щоб усе обговорити, і я щоразу пропонувала: “Чому б мені не грати на скрипці, щоб можна було зберегти ділянки мого мозку, які відповідають за такі рухи?” А хірурги відповідали: “О, це справді добра ідея… Та ми не впевнені, що так вийде зробити”».

Лікарі склали докладну мапу головного мозку Тернер. На ній вони позначили, які ділянки відповідають за роботу лівої руки й гру на інструменті. Після того як хірурги розкрили черепну коробку, вони поступово вивели жінку зі стану наркозу й попросили грати.

Операція пройшла успішно: лікарі видалили понад 90% пухлини, зберігши повну функціональність лівої руки.

Коротке посилання на цю сторінку:

Під час операції на головному мозку пацієнтка грала на скрипціТюлені повертаються на північне узбережжя ФранціїПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівСвіт перебуває на піку народжуваності близнюківУроки в товаристві кіз: італійська школярка відвідує онлайн-заняття із пасовища50-річна нігерійська школярка: «Учитися ніколи не пізно»Офіс, підвішений на скелі: шотландець показав значення поняття «віддалена робота»Гонконгські столяри дають друге життя спиляним деревамУ реанімаціях Бразилії переважно лежать хворі на COVID-19, яким менше ніж 40 роківЖителі Великої Британії несуть квіти до королівських палаців