Житель Гаїті Селаві Белор виконує на фермах будь-яку роботу, за яку можуть заплатити. Але пропозицій мало, а платять копійки. За останній рік він так схуд, що одяг на ньому просто обвисає. А йому ж треба годувати дружину й п’ятьох дітей.
Селаві, як і тисячі інших жителів Гаїті, постраждав від економічної кризи й політичного хаосу в країні.
[Селаві Белор, працівник ферми]:
«Якщо є разова робота, я беруся й потім можу купити їжу. Її вистачає на один-два дні. А іноді по три дні взагалі немає чого їсти. Коли заробляємо гроші, то відразу витрачаємо їх, щоб нагодувати дітей. Але їхній стан дуже поганий. Іноді вони надто голодні, щоб іти до школи. У нас нічого немає».
Гаїті — найбідніша країна Америки. Уже багато років місцеві жителі потерпають від голоду чи недоїдання. А нещодавня посуха завдала ще більшого лиха.
Північно-західний регіон — один з найбідніших у Гаїті. Він постраждав найбільше.
[Лурмі Жан-Баптист, жителька Гаїті]:
«Багато хто голодує, бо іноді ми втрачаємо весь урожай. А якщо урожаю немає, то треба все купувати, та грошей не маємо, і більшу частину часу ходимо голодними».
Понад половину всього продовольства країна імпортує. А інфляція призвела до того, що для багатьох бідних жителів ціни на продукти стали непосильними.
[Лурмі Жан-Баптист, жителька Гаїті]:
«Іноді цілий день нічого не їм, і вночі теж нічого немає. Коли прокидаєшся, то розумієш, що ще один день проживеш, нічого не поївши. Ми приходимо в магазин, щоб купити в кредит. Але мені більше не продають, бо я ще не віддала попередній борг».
Торік восени країну охопили протести проти корупції. Через це багато магазинів закрилося, а стабільне постачання товарів порушилося, зокрема й гуманітарної допомоги.
За даними ООН, з трьох мільйонів 700 тисяч жителів країни продовольчої допомоги потребує два мільйони 600 тисяч осіб.
Коротке посилання на цю сторінку: