11.06.2024
Телеканал NTD

3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в Кенії

3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в Кенії

Такий на вигляд дім кенійки Джасінтер Авіно, яка живе в міських нетрях Найробі. Його зроблено з..

Дата завантаження: 2024-11-11

video
play-sharp-fill

Такий на вигляд дім кенійки Джасінтер Авіно, яка живе в міських нетрях Найробі. Його зроблено з вторинної сировини й покрито металевими листами. Тут немає водопроводу та каналізації. Будівництво коштувало 380 доларів.

У цьому житлі Джасінтер мешкає з чотирма дітьми та чоловіком, який заробляє коло 75 доларів на місяць. Жінка заздрить тим, хто зміг купити квартиру в державному будинку. Такі житла зараз зводять у Кенії в межах урядової програми.

[Джасінтер Авіно, жителька міських нетрів Найробі]:

«Ми дуже хотіли б переїхати до ліпшого житла, та не маємо грошей. Ці державні будинки — наша мрія, але досягти її не дають змоги наші прибутки».

За даними Світового банку, Кенії необхідно поставити два мільйони будинків, щоб розв’язати проблему дефіциту житла. Уряд країни планує щороку зводити по 250 000 будівель. Проєкт розпочали 2022-го.

У цьому житловому комплексі, що на околиці Найробі, торік однокімнатні квартири продавали за 7600 доларів. Фелістер Муема внесла 10% вартості, а решту виплачуватиме ще 25 років.

[Фелістер Муема, власниця квартири]:

«Це перше житло, яке мені належить. Тут я почала жити своїм життям, чого раніше не було. Тепер усе змінилося, бо маю надію. Якщо я тут щось роблю, це назавжди».

Водночас деякі кенійські компанії будують 3D-друковані будинки. Вони довговічні, і зводити їх швидко. Так, один демонстраційний будинок є в Найробі. А в Кіліфі з’явився цілий комплекс із десяти 3D-друкованих будинків. Дім із двома спальнями коштує 22 000 доларів, а з трьома — 29 000.

[Франсуа Перро, директор будівельної компанії]:

«Потреба житла в Африці величезна. Кенії потрібно понад два мільйони будинків, Нігерії — понад десять мільйонів. Ми знаємо, що якщо хочемо ліквідувати це відставання, треба будувати по-іншому, масштабно, швидко та з використанням низьковуглецевих матеріалів».

Будівельники кажуть, що вартість 3D-друкованих будинків можна здешевити. Для цього треба зводити їх там, де вони стоятимуть, і там робити розчин. На думку фахівців, ця технологія має великий потенціал, але поки що є велика конкуренція з традиційними методами будівництва.
Коротке посилання на цю сторінку:

3D-друковані будинки допомагають упоратися з житловою кризою в КеніїБіля італійського острова Лампедуза врятували 110 нелегалів та знайшли одного загиблогоЛісові пожежі в Болівії та Бразилії: під загрозою люди та історичні об’єктиДвоє австралійців створили вулики, які дають змогу отримувати більше медуНавала крокодилів: в Австралії намагаються зменшити чисельність небезпечних хижаківНова Зеландія майже потроїла податок на іноземних туристівВ’єтнам оговтується після удару «Ягі»В Угорщині повінь досягла піка: затоплено вулиці та будинки«Харон» плавить міста Європи: температура сягає 40 градусівЗниклих безвісти після масштабної повені шукають військовики в Іспанії
Hide picture

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: